Po více než vydařené sérii pěti zápasů bez porážky ve všech soutěžích za sebou Dynamo nestačilo minulý víkend na svém hřišti na Hradec Králové. Doma se mu zatím nedaří ideálně, venku ale dominuje. V honbě za pátým venkovním vítězstvím v letošním ročníku se vypraví ve 14. kole FORTUNA:LIGY na půdu Jablonce. Utkání startuje v sobotu v 15:00 na jablonecké Střelnici.

Statistiky


FK Jablonec
www.fkjablonec.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
13. místo (13 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (15 bodů)
14:24
Skóre
18:22
Chramosta (6)
Nejlepší střelci
Čmelík (3)
Chramosta, Šulc (3)
Nejvíce asistencí
Čolič (4)
Liberec – Jablonec 2:0
Poslední utkání
Dynamo – Hradec 0:3
VVPPP
Forma
PVRVP

Únik za minutu dvanáct

Předešlý ročník byl z pohledu Jablonec jakýkoliv, jen ne úspěšný. Klub ze severu Čech se trápil a nakonec skončil až ve skupině o záchranu. Díky dvěma výhrám a remízám z posledních pěti zápasů se nakonec zachránil a o skóre unikl barážovému dvojutkání. I přes záchranu ale věděl, že jeho počínání ve FORTUNA:LIZE nebylo ideální. Už jen kvůli tomu, že měl nejslabší útok v celé soutěži, který dal pouhých 27 branek. S Dynamem se Jablonec potkal celkem dvakrát, na svém stadionu s ním remizoval 2:2, na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích prohrál po gólech Čoliće a Škody jednoznačně 0:2.

Po ne zrovna vydařené loňské sezoně se vedení Jablonce v průběhu letního přestupového období rozhodlo pro výraznou obměnu kádru. Pryč z klubu, který od startu sezony trénuje bývalý českobudějovický kouč David Horejš, zamířili Vojtěch Kubista, který nově hraje za Mladou Boleslav, Václav Kadlec putoval na hostování do Žižkova, Jaroslava Zeleného zaměstnává Sparta a Václav Pilař se vrátil do Viktorie Plzeň. Spousta nových tváří ale zamířila také do kabiny na Střelnici. Pavel Šulc přišel na hostování z Plzně, Václav Sejk, Vojtěch Patrák a Matěj Polidar byli zapůjčeni ze Sparty, David Heidenreich z Atalanty Bergamo. Výrazné posily ztělesňují také Malajsijec Dion Cools z Midtjyllandu, Ishaku Konda, který působil také na jihu Čech, nebo navrátilec Vladimir Jovovič.

Ani letos jablonečtí fotbalisté neprožívají dobré časy. Od začátku sezony vyhrál Jablonec, který ještě před pár lety hrál evropské poháry, pouhé tři zápasy, čtyřikrát remizoval a šestkrát prohrál. V současné době Jablonec prochází sérií tří po sobě jdoucích porážek v řadě, tu poslední mu uštědřil regionální rival ze Slovanu Liberec. Ten na vlastním stadionu zvítězil v poklidu 2:0. Trefili se Rabušic a van Buren.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 25. kolo, 13.3.2022):
SK Dynamo ČB – FK Jablonec 2:0 (2:0)
Góly: 5. Čolić, 43. Škoda. ŽK: Valenta, Van Buren (CEB). Rozhodčí: Batík – Mokrusch, Dobrovolný.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Havel, Králik (C), Skovajsa – Valenta, Hora – Van Buren (90. Tolno), Škoda (68. Hais), Brandner (76. Čavoš) – Mihálik.
Sestava Jablonce: Hanuš (57. Hrubý) – Štěpánek (32. Vošahlík), Martinec, Kubista, Černák – Pleštil (73. Kinčl), Považanec, Hübschman (C), Houska, Smejkal (73. Nykrín) – Silný.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY mezi Jabloncem a Dynamem startuje v sobotu od 15:00 na jablonecké Střelnici a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.