Město nedaleko hranic s Polskem mu nabídlo azyl v celkem třech sezonách FORTUNA:LIGY, právě z Ostravy se Roman Potočný v létě přestěhoval do Českých Budějovic. Teď se Baníku postaví jako soupeř. S čím Potočný do Moravskoslezského kraje pojede? Je odhodlaný přivézt na jih Čech tři body.

České Budějovice se po reprezentační přestávce představí v 10. kole české nejvyšší soutěže na hřišti Baníku Ostrava. Do města, kde sídlí Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, se vypravily už o den dříve a v autobuse nechyběl ani Roman Potočný. Ten se na zápase těší o to víc, že do Dynama z Baníku v létě odcházel.

„Na zápas se samozřejmě těším. Je to pro mě trochu speciální, ale hlavně potřebujeme vyhrát. To je jasné,“ říká borec, který odehrál v Baníku celkem tři půlsezony. Přesněji nosil modrobílý dres v ročnících 2019/20, 2020/21 a 2021/22. Speciální motivace? Tu budou mít zejména jeho spoluhráči. „Možná něco vypíšu do kabiny, to by mohla být i pro kluky speciální motivace,“ pokračoval Potočný před odjezdem do Ostravy.

Dynamo se bude chtít proti Baníku odrazit od nepříznivé série, po které klub spadl na předposlední místo tabulky FORTUNA:LIGY. „Musíme se odpíchnout k lepším výsledkům. Makat jeden za druhého a společně jít za cílem. Strašně to potřebujeme. Jedeme tam získat tři body,“ burcuje svůj tým zkušený 31letý fotbalista.