Krátká zimní přestávka je téměř u konce a fotbalisty Dynama čeká začátek jarní fáze sezony. V jediném přípravném utkání dokázali Jihočeši porazit Spartu, v prvním ligovém v novém roce se střetnou s Pardubicemi. „Ačkoliv byla přestávka krátká, zápasy už mi chybí. Všichni se na to těšíme," hlásí stoper Martin Králik, který na podzim chyběl pouze v jednom utkání.

Utekla vám krátká zimní přestávka opravdu rychle?
Ani bych tomu neříkal přestávka. Měli jsme vlastně jenom týden přípravy navíc, jinak nic víc. Už jsme absolvovali různé běhy v domácích podmínkách, takže jsme všichni přišli připravení. Myslím si, že jsme přes vánoční svátky skoro nic z první poloviny sezony neztratili.

Věnovali jste se především herním činnostem?
Ano, soustředili jsme se na to, co chceme na hřišti předvádět. Probírali jsme hlavně taktické a herní věci. Jak při videopřípravě, tak na trénincích.

Připravilo vás dobře jediné přípravné utkání na Spartě?
Věřím, že ano. V zápase se nám dařilo dělat věci, na kterých pracujeme a trénujeme je. Myslím si, že jsme dobře připravení.

Co očekáváte od prvního jarního utkání proti Pardubicím?
Jsou velice vysoko v tabulce, takže nemusí hrát pod tlakem. Na hřišti jistě budou uvolnění, ne nijak svázaní. Chtějí kombinovat a hrát dobrý fotbal, takže musíme být aktivní a agresivní.

V lednu vás čekají hned čtyři zápasy, kdy budou téměř určitě panovat těžké podmínky a teplota se bude pohybovat okolo nuly. Osobně s tím nemáte problém?
Musím říct, že to příliš nevnímám. Pocítím to, když jdu na rozcvičku. Ale jakmile začne utkání, tak mám v sobě tolik adrenalinu, že už to vůbec neřeším.

Už se celá kabina těší na to, až se znovu začnou hrát ligová utkání?
Rozhodně. Mně osobně zápasy velmi chybí, ačkoliv byla pauze tentokrát opravdu krátká. Hned na začátku nás čeká plno zápasů, takže toho bude dost.