Střídající žolík se vším všudy. Jindřich Kadula podruhé za sebou na domácím hřišti přišel v roli náhradníku a podruhé se prosadil. Tentokrát měl značně jednodušší úlohu, Roman Wermke mu naservíroval míč před úplně odkrytou branku. „Nakonec mi říkal, že střílel, takže jsme si to museli vyříkat,“ smál se po utkání druhý nejlepší střelec Dynama.

Ačkoliv jste poprvé doma vyhráli o dvě branky, o vítězství s Frýdkem – Místkem jste museli bojovat do posledních minut.
Přesně tak, ale dnes jsme si to zkomplikovali sami. První poločas jsme neodehráli tak, jak jsme chtěli. Ve druhém už to bylo lepší a rozhodli jsme o svém vítězství. Byla škoda, že jsme neproměnili velké šance, čímž bychom mohli hrát klidněji. Nakonec to bylo nervózní z naší strany, ale díky Bohu jsme to zvládli a doma znovu vyhráli.

Jindřich Kadula v souboji

Poprvé v sezoně jste se do soupeřovy sítě trefili třikrát. Je dobře, že po výborné defenzivě vám to začalo padat i v útoku?
Samozřejmě. Celý týden jsme to trénovali, snažíme se jít neustále do zakončení. Je dobře, že proti Frýdku už jsme se prosadili třikrát, v té koncovce nejsme úplně stoprocentní. Doufám, že v tom budeme pokračovat.

Na hřiště jste přišel čtvrt hodiny před koncem utkání. Byli jste na tom domluveni s trenérem?
Ano, komunikovali jsme o tom spolu, což je moc dobře. Trenér s námi neustále hovoří, tak by to mělo být. Tušil jsem, že ta šance přijde, ale nikdo nikdy neví kdy. Šel jsem na plac na patnáct minut, trenér mě poslal na hrot a já dal gól. (úsměv) Jsem za něj moc rád a doufám, že příště dostanu šanci už od úvodních minut.

Trefil jste se už potřetí v sezoně, takže s gólovou vizitkou jste zatím spokojen?
Samozřejmě mám z branky radost, ale mám na něm podíl tak deset procent. Kdybych mohl, připsal bych tam ke svému jménu Romana Wermkeho. Udělal to výborně, dostal jsem to před úplně prázdnou branku. Nakonec mi ale říkal, že střílel, takže jsme si to pak museli vyříkat. (smích)

Využil jste při sprintu před branku toho, že jste byl na trávníku pár minut a měl jste sil na rozdávání?
Jasně, ta situace tak k tomu směřovala a já si dobře naběhl. Takhle snadnou branku jsem ještě nedal.

Příští kolo zajíždíte do Ostravy k utkání s tamějším Baníkem. Šlágr kola se bude hrát bez diváků. Jaké to bude?
Je to pro všechny velká škoda. Jak pro nás hráče, tak pro fanoušky. Baník má vysoké ambice, tudíž nás čeká mimořádně těžké utkání. Prázdný stadion nám může možná i nahrát.