Křídelní záložník Jakub Pešek znovu řádil. Účastníkovi Ligy mistrů dělal neustále potíže, dostal se do několika šancí a jako první z černobílých se dokázal prosadit. Dynamo nakonec podlehlo Plzni 3:4, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět.

Jak jste viděl gólovou přestřelku s Plzní? Diváci se jistě museli výborně bavit.
Fanouškům se to rozhodně muselo líbit. Je škoda, že jsme neproměnili nějakou z šancí na začátku zápasu, mohli jsme soupeře potrápit ještě více. Je to stále příprava, odehráli jsme kvalitní zápas.

Sám jste měl v úvodu zápasu dobré příležitosti, ale trefil jste se až ve 24. minutě. Co chybělo v předchozích případech?

Pešek s Petrželou
Napoprvé jsem šel sám na brankáře, zkoušel jsem střílet podél něj, ale vystihl to. Při druhé jsem trefil tyč, chybělo opravdu málo. Ještě jsem měl jednu střelu, ale tu brankář vyškrábl. Následně už jsem se prosadil, když jsem proměnil samostatný únik.

Nezdálo se vám, že by vás Plzeňští podcenili?
Nevím, v jaké je Plzeň fázi přípravy. Zlobili jsme je rychlými protiútoky, těžili jsme z nich a je možná škoda, že jsme nebyli v koncovce ještě lepší. Mohlo to být jiné.

U druhé branky jste si připsal asistenci?
Dostal jsem od Matese (Matěj Helešic) pas po lajně. Navedl jsem si míč na střed, našel jsem Iva Táborského a ten to uklidil za Kozáčika.

Ve středu vás čeká přátelské utkání v Rakousku a hned v pátek duel se Spartou. Je dobře, že v přípravě vás prověří kvalitní mančafty?
Rozhodně, je to dobrá zkušenost. Hraje se jiný fotbal než ve druhé lize, při zápase musíte pracovat s míčem jinak. Pomůže nám, když se připravíme s tak dobrými týmy.

Jsou nějaké novinky okolo vašeho přesunu? Není žádné tajemství, že po vás touží kluby z první ligy.
Aktuálně se připravuji s Dynamem a plně se koncentruji na to, abych byl na ligový ročník připraven. Doufám, že mám na to, abych se mohl posunout výš, ale jsem v Budějovicích rád a uvidí se, jak to dopadne.

Cítíte se v poslední době ve formě? Přenesl jste si ji v minulé sezony?
Rozhodně. Cítím se dobře, držím si formu. Doufám, že se fotbalově posouvám dopředu, důležité také je, že se mi vyhýbají zranění.

Gólové dostihy s Plzní těsně pro mistra (1.7.2018)

Nečekané gólové dostihy se odehrály v přípravném utkání českobudějovického Dynama s plzeňskou Viktorií. Jihočeši drželi s mistrem krok hlavně v prvním poločase, který skončil 3:3. Po pauze nastoupily takřka kompletně vyměněné jedenáctky a Západočeši rozhodli díky brance Ekpaie o těsné výhře 4:3.