V rámci projektu „Česko-rakouské fotbalové přátelství mládeže“ odehráli mladší dorostenci Dynama kategorie U16 přátelský zápas s Akademií Linec. Toto utkání skončilo nerozhodně 2:2.

Občanské sdružení Jihočeský fotbal ve spolupráci s Jihočeským krajem uskutečňuje v roce 2011 projekt „Česko-rakouské fotbalové přátelství mládeže“. Tento projekt je realizován s finanční účastí Jihočeského kraje a jeho cílem je uskutečnit na území Jihočeského kraje několik mezinárodních utkání s rakouskými týmy.

Již druhé mezinárodní utkání proběhlo tentokrát na hřišti FK Borek a nutno přiznat, že krásné fotbalové prostředí místního klubu, na kterém dříve hrálo 3. ligu i rezervní seniorské mužstvo klubu SK Dynamo České Budějovice, přispělo velkou měrou ke kvalitnímu utkání. Proti sobě se postavily celky kategorie mladšího dorostu U16 SK Dynamo České Budějovice a fotbalové akademie Linz dne 29.7.2011 od 11:00 hod.

Soupeřem skoro domácího mužstva SK Dynamo České Budějovice byl nejlepší rakouský celek Horního Rakouska. „Jedná se o fotbalovou akademii, která je financováno skoro z celé části Rakouským fotbalovým svazem a jejich cílem je rozvoj talentovaných hráčů z celého Horního Rakouska. Jedná se tedy o výběr hráčů a celá akademie má jen 3 celky (U15, U16 a U18),“ sdělil nám několik informací o soupeři Tomáš Maruška – vedoucí tohoto příhraničního projektu.

Hodnocení hlavního trenéra SK Dynamo České Budějovice kategorie U16 Jiřího Vlčka:
„Tradiční srovnávací utkání se soupeřem, který byl v předchozích vzájemných zápasech úspěšnější, přineslo fotbal velmi dobré úrovně. Domácím se dařilo zvláště v prvním poločase, ve druhém po vystřídání se podařilo hostům srovnat hru i skóre. Úvodní branku střetnutí vstřelil hlavou Janoch, ve dvacáté minutě. Další šance Dynama nevyužili Rytíř a Švantner. Po třiceti minutách hry se nádherně trefil z dálky Pasecký na dva nula.V těchto fázích utkání byli domácí výrazně lepší, ale další šance neproměnili. Naopak při rychlém protiútoku hostí se zaskvěl Hřebejk v brance domácích. Do druhého poločasu Dynamo vystřídalo a kvalita hry se vytratila. Nedařilo se stoperům a z jejich chyb hosté vyrovnali. Utkání nakonec skončilo spravedlivou remizou.“

Dynamo Č. Budějovice U16 - AKA Linz 2:2 (2:0)
Branky: Janoch, Pasecký
Sestava SK Dynama: Hřebejk (46.Pavelec) - Máca (46. Hrachovec), Tušer (46. Květoň), Havel (46. Tomášek), Zajíc - Řezáč (46. Houra), Rytíř (46. Máca), Janoch (Švantner), Bálek - Pasecký (46.Vaněk), Steinocher (46. Dědič).