Mají za sebou týden přípravy s A-týmem, která je pro ně zatím poměrně náročná. A několik dalších týdnů je teprve čeká. Mladí odchovanci Lukáš Bálek a Lukáš Havel vypráví o svých cílech, jak si rozumějí s ostatními v kabině a přemítají o šancích, které mají na udržení se v kádru. Jsou si ale vědomi, že bez práce je slunná budoucnost nečeká a že ze dne na den se do základní sestavy nedostanou.

Lukáš Bálek: Říkali mi, ať se nebojím hrát

Jak vnímáš příležitost začlenit se do A-týmu?
Začátky jsou sice těžké, ale když jsem se dozvěděl, že se zúčastním přípravy, bylo to skvělé. Jsem rád, že můžu bojovat o místo v áčku a minimálně bych se tam rád udržel do dalších let.

Než si šel do své první přípravy, varovali tě před něčím kluci, kteří mezi dospělé už nakoukli?
Naopak. Mám tam kamarády, kteří mi říkali, ať se nebojím hrát a beru to v klidu.

A jaké máš dojmy po prvním týdnu?
Vidím, že mám co zlepšovat. Sice to byl první týden, ale je tam hodně zbytečných nepřesností v rozehrávce, na které se chci zaměřit a nedělat je. Co se týče kondice, tak tam bych se chtěl taky zlepšit.

Lukáš Bálek na zahájení přípravy

Co je tvým cílem během léta?
Já bych se především chtěl udržet v kádru. A pracovat na sobě a zlepšovat se. Protože tréninky mi zatím dávají dost zabrat.

Jsou hodně náročné?
Náročné také. Ale s tím jsem počítal, to k přípravě patří. Míváme dvoufázové tréninky a hodně běháme, abychom nabrali fyzičku a byli připraveni na zápasy. Spíš než náročné se , my mladí, pořád učíme.

Po odchodu kapitána Lengyela, kdo je tahounem mužstva?
Petr Benát. Je z týmu nejzkušenější, společně se Zdenkem Křížkem nám dávají zkušenosti a my se z jejich slov snažíme poučit.

Jaké rozdíly oproti dorostu bys vyzdvihl?
Vzhledem k tomu, že trenér Horejš nás měl už předtím, tak jsme zvyklí na jeho systém trénování, jak vypadají jeho poziční hry nebo střelba. Co je hlavně rozdílné, je rychlost a kvalita herních cvičení, které děláme.

Vedení klubu se nechává slyšet, že dorostenci dostávají velkou šanci. Pociťujete to opravdu tak?
Kdyby to tak nebylo, nebrali by si nás do přípravy. Ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, že nás tam najednou nemůže hrát hodně. Takže si myslím, že spíše postupně budou začleňovat do kádru více mladých a uvidíme, jak to všechno dopadne.

Lukáš Havel: S Rodriguesem se dorozumíme rukama

Lukáš Havel při prvním výběhu

Jak nahlížíš ty na možnost zapojit se do přípravy A-týmu?
Ta příležitost, kterou jsme aktuálně dostali, je jedna z největších, která kdy v Dynamu pro mladé hráče byla. Já se budu co nejvíce snažit, abych se v týmu udržel.

Šlo se ti do přípravy snáze, když už si měl zkušenosti ze zimy?
Asi ano. Protože zkušenosti, které jsem v zimě nabral byly výrazné. Hlavně teď už jsem si i více věřil.

Co je tvým cílem během léta?
Určitě bych se rád dostal do základní sestavy. A hlavně tam i zůstal.

Tým je znatelně pozměněn. Jak jste si v kabině sedli?
První týden byl hodně seznamovací. Ale já si myslím, že jsme si navzájem docela porozuměli. Jsme dobrá parta a zatím všechno klape.

Přiletěly nové posily- Lima a Rodrigues, jak vycházíte s nimi?
Připojili se k našemu odpolednímu tréninku v úterý. Lima si s námi v kabině normálně povídá, protože umí trochu česky a Rodriguesovi překládá, jelikož ten zase neumí ani moc anglicky. Nejlépe si ale stejně porozumíme díky gestikulaci. (směje se)