V týdnu, kdy začíná nová ligová soutěž, přivedlo Dynamo posilu do útoku. Na jih Čech se na hostování vrátil forvard Lukáš Matějka, který v minulé sezoně zářil v dresu Ústí nad Labem. Za druholigový tým nasázel šestnáct branek a střeleckou formu by si rád přenesl i do angažmá v Dynamu, kde už působil před třemi roky.

Jak probíhal váš návrat na jih Čech?
Už po sezoně jsme si telefonovali s trenéry Dynama a říkali mi, že by o mě měli zájem. Přípravu jsem začal v Plzni, protože jsem jejím hráčem. V posledních dnech jsme byli v intenzivnějším kontaktu a na začátku týdne se definitivně rozhodlo, že půjdu na hostování. Jsem rád, že mohu být znovu v Dynamu.

Byla v kádru Plzně velká konkurence?
Ano, to byla. Je to jeden z nejlepších klubů u nás a bylo to znát. Mají dva mimořádně kvalitní útočníky. Na trénincích jsem odváděl maximum a trenér Guľa mě chválil, ovšem místo jsem si nakonec nevybojoval. Budu se snažit, abych se prosadil v Dynamu.

Je paradoxní, že jedinou branku v přípravě v dresu Plzně jste vstřelil právě proti Dynamu?
I díky dřívějšímu působení v Dynamu jsem si ke klubu vytvořil vztah, takže to byla zajímavá trefa. (úsměv) Ale při zápase jsem nic zvláštního nevnímal.

Před třemi lety jste do Dynama přišel pro první zkušenosti s dospělým fotbalem. Jste teď v úplně jiné pozici?
Poprvé jsem do Dynama přišel z juniorky Plzně, takže jsem si šel vyzkoušet první angažmá mezi muži. Teď už mám toho za sebou více, prožil jsem povedenou uplynulou sezonu v Ústí. Těším se na to.

V poslední sezoně jste za druholigové Ústí nasázel šestnáct branek. Považujete to za nejlepší ročník v kariéře?
Určitě. V pozici útočníka je třeba, abych byl produktivní, což se mi dařilo. Gólů jsem dal dost, dařilo se mi.

Pamatujete si na jedinou vstřelenou branku v mistrovském utkání v barvách Dynama?
Ano, bylo to poslední kolo druhé ligy proti Třinci. Jednalo se o můj první gól mezi muži. Vtipné je, že nahrávku pro mě připravil Ivo Táborský, který mě nyní prováděl klubem jako manažer A-týmu. (úsměv)