Byl jedním z hráčů, kteří poslední zápasy sledovali spíš z lavičky. Dres Dynama začal oblékat teprve na jaře, ale vinou příušnic se do základní sestavy černobílých neprobojoval. V utkání proti Varnsdorfu ale naskočil do hry v 74. minutě a svou šanci využil znamenitě. V posledních minutách zápasu dokázal vstřelit branku a svému týmu zachránil bod za remízu 3:3.
Milan Ujec

I když jste v zápase opět brzy vedli, výhru jste nakonec ztratili a vyrovnávali až těsně před koncem. Z tohoto pohledu je asi bod přijatelný.
Lepší by samozřejmě bylo, kdybychom dali na 4:3, ale alespoň jsme zachránili bod. Sice trochu se štěstím, ale to k tomu patří.

Vypadalo to, že zápas máte pod kontrolou. Čím si vysvětlujete ten zvrat, který přispěl k tomu, že jste nakonec pouze remizovali?
Soupeř měl velkou kvalitu. Dostali jsme gól po nešťastné penaltě a po ní se hra trochu zvrátila na jejich stranu a najednou vyhrávali. Ale jak říkám, zaplať pánbůh alespoň za ten bod.

Přitom se střílením branek na domácí půdě problémy nemáte. Naopak, dáváte jich dost.
My jich ale také hodně dostáváme. Dnes jsme znovu doma dostali tři góly. Nemělo by se to stávat, ale máme hru hodně založenou na útočení, takže i takhle to prostě někdy dopadne.

Uhráli jste třetí remízu v radě. Nemůže být na vině i zátěž z posledních dnů, kdy jste dvakrát po sobě absolvovali anglický týden?
Nevím, jak ostatní kluci, ale určitě je to znát, když se hraje sobota – středa – sobota. Ale zase na druhou stranu je to lepší, než mít jenom tréninky. Když člověk hraje, je pořád v nějaké zátěži.

Začátek jarní sezony vypadal optimisticky, tři výhry a jen jedna remíza. V té době jste ale své spoluhráče sledoval spíše z lavičky…
Byl jsem jedním z těch, kteří měli příušnice. Postihlo to tedy skoro všechny, ale hodně jsem tím vypadl z tempa a chodil jsem do zápasů jen na pár minut. Je pravda, že ten začátek byl slibný a já jen doufám, že se na tu vlnu zase vrátíme.

S jakými pokyny vás trenér Horejš na hřiště poslal?
Šel jsem tam s tím, abych se pokusil dát gól, vyrovnat a třeba ten vývoj i zvrátit. Jak říkám, se štěstím se to povedlo a alespoň bod se nám podařil.

K vašemu prvnímu gólu v dresu Dynama vám pomohl Jan Šimák. Čekal jste, že svůj centr dokáže nasměrovat přímo na vás?
Bylo to spíš o štěstí, že se to odrazilo od tyče ke mně. Ale ode mě tam byl dobrý náběh (směje se).

Věříte, že by vám premiérová trefa mohla přinést místo v základní sestavě?
Snad teď budu dostávat důvěru víc. Je to jenom dobře pro nás z lavičky, že jsme do zápasu přišli a pomohli udělat alespoň remízu.

Musím čekat na další šanci, uvědomuje si Jurdík (5. května 2016)

Opět se mu vydařila příprava, ale pak vinou příušnic i raketové formy Richarda Kaloda ze základu vypadl. S Varnsdorfem však Milan Jurdík kvůli odstoupení zraněného Petra Benáta naskočil do hry už ve 40. minutě a předvedl dobrý výkon. Ten podpořil několika šancemi a asistencí u druhé branky Wermkeho.