Uplynulý půlrok strávil na druholigových trávnících. Už několik dní ale polyká tréninkové dávky pod vedením trenéra Davida Horejše v prvoligovém Dynamu a v sobotu 11. ledna od 11 hodin ho čeká v tréninkovém centru na Složišti první přípravný zápas proti Viktorii Žižkov. Mohl by hrát proti týmu, ve kterém Michal Řezáč odehrál povedených čtrnáct zápasů podzimní části.

Třiadvacetiletý krajní obránce moc dobře ví, jak vypadá zimní příprava pod Černou věží. Když přišel v pondělí na sraz, byl to už jeho pátý zimní začátek v A-týmu českobudějovického klubu. Po dlouhé době ale prvoligového. „Jsem v Dynamu nějakých osm nebo devět let. Rád se sem vracím a rád jsem se vrátil i tentokrát,“ říká Michal Řezáč. I když na podzim nehrál v první lize, dá se říct, že zažil povedené období.

V uplynulé sezoně nepatřil do základní sestavy a nevybojoval si v ní trvalé místo ani v letních měsících té aktuální. Ale chtěl hrát. V tom měl jasno. Těsně před začátkem druhé ligy odešel na hostování do Viktorie Žižkov. A tým, který se v minulém roce zachraňoval ve druhé lize v posledním kole, tentokrát nebude mít s udržením druholigové příslušnosti výraznější potíže. Ba naopak. „Myslím si, že na Žižkově jsme mohli být všichni spokojeni. Nasbírali jsme po podzimu 26 bodů a to měl tým snad za celý minulý ročník,“ vyprávěl Michal Řezáč, který sám zažil povedené období. Hrál. Hrál pravidelně a dost minut. „Nějaké zkušenosti jsem získal,“ přiznává hráč.

Michal Řezáč

Možná ani sám nečekal, že dostane tolik prostoru, kolik měl. Ačkoliv přišel těsně před startem ročníku, povedla se mu generálka a vlastně i první minuty v novém působišti. „Trenér pak asi neměl důvod sestavu měnit. I když jsme na úvod prohráli, výkon byl dobrý,“ přemýšlí Michal Řezáč, který pak nakonec chyběl jen kvůli trestu za červenou kartu. Tu dostal po dvou žlutých v závěru utkání proti Vyšehradu.

Během letošní přípravy čeká fotbalisty Dynama soustředění na Kypru, které je v plánu na přelomu ledna a února. „Tak daleko nekoukám. To je až v únoru,“ říká Řezáč. „Jsem domluvený s trenéry, že si po nějaké době sedneme a řekneme si, co dál,“ vysvětluje. Na co se ale těší, to jsou přípravné zápasy. Nejen ten sobotní proti Žižkovu, ale také utkání se Spartou, Slavií nebo Libercem. „Tím, jak člověk hrál ve druhé lize, tak se s těmito soupeři nepotká každý víkend a v těhle utkáních si dokáže, jak na tom vlastně je a jestli na to má,“ dodává Michal Řezáč. Dokáže se do týmu bývalý reprezentant do 21 let prosadit?