Jedním z nejzkušenějších hráčů omlazeného juniorského týmu je středopolař Michal Mašát, který již několik let před každým zápasem navlíká kapitánskou pásku. Šestadvacetiletý fotbalista je navíc se třemi góly nejlepším střelcem týmu.

Michale, po čtrnácti kolech letošního ročníku ČFL je B-tým Dynama na třináctém místě tabulky, jak z pohledu kapitána hodnotíte toto umístění?
Tak s tímto aktuálním umístěním nejsme pochopitelně vůbec spokojeni a troufám si říct, že neodpovídá naší hře. Ve většině zápasů jsme myslím předvedli poměrně kvalitní výkony, ale především při venkovních zápasech jsme kvalitní hru nedokázali využít k bodovému zisku. Samozřejmě věříme, že začneme i venku proměňovat své šance a začneme vozit více bodů a posuneme se v tabulce výše.

Vaše výkony se liší především podle toho, jestli hrajete doma nebo venku. Čím si to vysvětlujete?
Nás trápí především venku neproměňování šanci a velké chyby v obranné činnosti, a proto se nám tam výsledkově nedaří. I když ve výkonech doma a venku nevidím nějaké rozdíly. Herně to není špatně, tak věřím, že tu nepříznivou bilanci venku zlomíme a konečně přivezeme nějaké vítězství.

Juniorka se během posledního roku hodně proměnila a je tvořena převážně mladými hráči. Právě vy jste jedním ze zkušenějších hráčů v týmu, pociťujete nějaký tlak na svou osobu?
Oproti jaru je v týmu víc zkušených hráčů, a proto ten tlak na sebe nijak necítím, snažím se odvádět maximum a samozřejmě i usměrňovat mladší spoluhráče. I když je pochopitelné, že v rozhodujících momentech se na nás spoléhá a musíme tu odpovědnost za výsledky i výkony vzít na sebe.

Do konce podzimní části sezony vás čekají ještě tři zápasy, s jakými cíly do těchto zápasů půjdete?
Jasným cílem je minimálně v jednom ze dvou venkovních zápasu vyhrát a potvrdit to domácím vítězstvím se Slavií, čímž bychom se ve vyrovnané tabulce určitě posunuli do klidného středu.