Českobudějovické Dynamo startuje spolupráci s Nemocnicí v jihočeském krajském městě. Nechce totiž nechat bez povšimnutí, jak důležitou práci lékaři či zdravotníci odvádějí. Den před zápasem s Frýdkem-Místkem si univerzál Dynama Michal Klesa vyzkoušel, jaké je to pracovat na ortopedickém oddělení. Před samotným zápasem provede symbolický výkop doktor Lukáš Nevšímal.

Nevšímalův první výkop symbolicky odstartuje spolupráci mezi největším jihočeským fotbalovým klubem a Nemocnicí České Budějovice. Menší předehru pátečnímu slavnostnímu zahájení duelu 8. kola Fotbalové národní ligy obstaral již o den dříve obránce Dynama Michal Klesa, jenž se přesvědčil, jak náročná práce lékařů je. Podíval se i na sál, kde mu doktor českobudějovických fotbalistů Martin Held ukázal své řemeslo.

Ještě před startem samotné návštěvy předal třiatřicetiletý fotbalista primáři Stehlíkovi šálu Dynama, z níž měl šéf ortopedického oddělení krajské nemocnice velkou radost. Klesa se dostal i na sál, naštěstí ne v roli pacienta. Dozvěděl se plno nových a zajímavých informací na oddělení, které sám bohužel dobře zná, protože i jeho trápily problémy s kolenem. „Když jsem to viděl, tak doufám, že už tam nikdy nepůjdu,“ zaťukal na zuby s úsměvem zkušený fotbalista.

„Viděl jsem výměnu kyčelního kloubu a operaci kolene. Strávil jsem na sále dohromady tři hodiny, doktoři mi vysvětlovali, jak se jednotlivé úkony dělají. Bylo to nesmírně poučné. Smekám před prací doktorů, jsou opravdu profíci,“ chválí Klesa práci českobudějovických lékařů.

Na závěr čekala zkušeného univerzála prohlídka po oddělení a plný dojmů vyrazil na odpočinek před podvečerním předzápasovým tréninkem, protože přesně o čtyřiadvacet hodin později čeká českobudějovické fotbalisty druholigový duel s Frýdkem-Místkem.

Akce je vyjádřením uznání SK Dynamo České Budějovice všem zaměstnancům Nemocnice České Budějovice. Kromě Klesovy návštěvy a slavnostního výkopu doktora Lukáše Nevšímala klub navíc uvolnil 1200 vstupenek pro nemocnici právě na páteční utkání s Frýdkem-Místkem.


Michal Klesa (vlevo) předává dárek primáři ortopedického oddělení českobudějovické nemocnice Jiřímu Stehlíkovi.


Michal Klesa je už připraven vstoupit na operační sály.


Michal Klesa sleduje rekonstrukci předního zkříženého vazu, kterou sám téměř před dvěma lety prodělal.


Najet zpět na vítěznou vlnu, to je přání proti Frýdku (21.9.2016)

Černobílí v minulém kole poprvé v sezoně prohráli, když těsně padli s Olomoucí. V dalším kole proti Frýdku-Místku by se Jihočeši chtěli vrátit na vítěznou vlnu a doma zůstat stoprocentní. Valcíři po slibném začátku trošku vypadli z role a jsou v tabulce desátí. Vzájemný duel Dynama s Frýdkem startuje v pátek v 18 hodin.