Brankář Dynama Michal Daněk v utkání s Ingolstadtem předváděl v brance skvělé zákroky a hlavně díky němu byl stav po pětačtyřiceti minutách bezbrankový. "Jsem rád, že jsem klukům pomohl," říká skromně českobudějovická opora v brance. Další test ho čeká v sobotu na turnaji na Hluboké.

Odchytal jste první poločas, ve kterém jste si dost zachytal, že?
To určitě. Ale je to pořád příprava, děláme ještě chyby v obraně, z čehož pramení šance soupeře. Jsem rád, že jsem klukům pomohl a že nám vyšel první poločas. Ve druhém jsme sice dvakrát inkasovali, přesto jsme odehráli dobrý zápas.

Dokážete říct, který z těch zákroků byl nejtěžší?
To nevím, spíše si vzpomínám na ten první, kdy Lengy špatně rozehrál a Tomáš Řepka mi ho dobře nahnal a já už jsem šel střelci pod nohy a trefil mě. Tomáš to vyřešil dobře a já jsem měl při zákroku trochu štěstí.

Michal Daněk

Vstup do utkání se vám povedl a první čtvrthodinka patřila Dynamu.
Celé utkání bylo hodně vyrovnané. Kdybychom na začátku vstřelili gól z jasné šance, mohlo to vypadat jinak. Zase na druhou stranu, kdybychom inkasovali, tak bychom také museli změnit styl hry a asi bychom trošku zpanikařili.

Průběh duelu byl dosti podobný tomu v Nové Včelnici s Teplicemi, že?
V tom zápase jsme byli prvních dvacet minut lepší, ale ke konci poločasu jsme zalezli a nechali hrát Teplice. Hrálo se na poločasy dlouhé 30 minut, což je také trošku rozdílné. Ale myslím, že jsme přes Teplice, i když na penalty, zaslouženě postoupili.

Nejen v utkání s Ingolstadtem, kdy jste měl řadu těžkých zákroků, ale cítíte se ve formě před blížícím se startem ligy?
Cítím se v pohodě, ale do ligy zbývají stále dva týdny. Chceme uhrávat dobré výsledky, ale v přípravě to není tak důležité jako v lize, jelikož chceme dobře začít ročník doma s Olomoucí. V sobotu nás čekají na Hluboké další dva zápasy.

Na Hluboké se střetnete i s třetiligovou Chrudimí, proti které budete favority. Tým už tři zápasy čeká na gól, mohlo by se mužstvo střelecky chytit proti týmu z nižší soutěže?
Je pravda, že gólů zatím moc nedáváme. První zápas hrajeme s Chrudimí a víme, jak to v podobných utkáních bývá. Oni se na nás mnohem více nahecují, než my na ně. Ten zápas nesmíme podcenit, vyhrát a postoupit do finále.