Paradoxně právě na hřišti pražské Sparty podali fotbalisté Dynama České Budějovice jeden z nejlepších výkonů na hřištích soupeřů v letošní sezoně. Především v závěru podzimu si Jihočeši vozili z venkovních hřišť po nepřesvědčivých výkonech nepříjemné příděly, avšak jinak tomu bylo ale na Letné. Tým Jaroslava Šilhavého sice nakonec prohrál s úřadujícím mistrem 0:2, přesto rozhodně nepropadl. "Myslím, že náš výkon nebyl zas tak špatný," začal s hodnocením zápasu Pavel Mezlík.

Zatímco v předchozích zápasech opouštěli Jihočeši hřiště většinou se svěšenou hlavou, na hřišti mistrovské Sparty zanechali dobrý dojem. "Sice jsme prohráli 2:0, ale jinak si myslím, že jsme tady odehráli celkem dobrý zápas. Je velká škoda toho prvního inkasovaného gól. Sparta si žádné tutové šance nevytvořila, ale my jsme zase dostali gól z nakopnutého balonu, kdy se tam Lenci (Dmitrij Lencevič, pozn. autora) s Kweukem bili o míč. Balon bohužel propadl a Kweuke to dorazil do brány. Za toho stavu 1:0 jsme tu hru trochu vyrovnali, i nějaké šance jsme měli, jenže jsme to nedotáhli do konce. Naopak jsme pak dostali druhý gól a bylo po zápase," shrnul zápas jeden z nejaktivnějších hráčů zápasu Pavel Mezlík.

Sedmadvacetiletý středopolař byl skutečně na hřišti hodně vidět. Právě on se také ve 22. minutě dostal do příležitosti, která hodně zaváněla gólem. "Určitě to byla dobrá šance. Na hranici vápna jsem obešel Ondru Kušníra a zkoušel jsem hned střílet po zemi k tyči. Bláža (Jaromír Blažek, pozn. autora) mi to ale chytil, a to byla určitě velká škoda. Kdybych to trefil a dal gól na 1:1, tak se mohlo hrát zase od začátku," krčil rameny Mezlík, který se do další šance dostal i v úvodu druhého dějství: "Snažili jsme se napadat rozehrávku Sparty a odkopávající Bláža mě trefil. Sice to přelétlo břevno, ale jinak to byla celkem kuriózní věc. Na druhou stranu podobných gólů taky už pár padlo, takže určitě nechybělo mnoho a mohl to být taky gól. Stačilo mít jen trochu více štěstí."

Místo vyrovnání ale v 57. minutě skórovali podruhé domácí a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Na konečném stavu nic nezměnila ani tyč v podání Rudolfa Otepky, který se postavil k zahrávání přímého kopu po faulu právě na Mezlíka. "Když bychom dali patnáct minut před koncem kontaktní gól, tak by se s tím možná dalo ještě něco dělat. Sparta si to pak ale uhrála zkušeností a dotáhla zápas do vítězného konce," uznal Mezlík, který hodnotil skončenou podzimní část sezony za průměrnou: "Je pravda, že bodů jsme udělali dost, akorát nás teď na konci podzimu mrzí ten jeden nepovedený zápas před domácím publikem s Boleslaví. Kdybychom ten zápas zvládli a vyhráli, tak by se nám přezimovalo určitě daleko lépe."

Podobně jako v zápase s Boleslaví prožil nepříliš příjemný večer brankář Pavel Kučera. Soupeř vyslal na jeho bránu čtyři střelecké pokusy a hned dva z nich skončily v bráně. Skóre zápasu se měnilo hned při první střele v sedmnácté minutě hry, kdy se na první pohled zdálo, že si budějovický gólman neporozuměl s obráncem Lencevičem. "Tam ani tolik nešlo o nedorozumění. Lenci to měl proti Kweukemu hodně těžké. On je hodně silný hráč a prostě vyhrál ten souboj a pak už to bylo jen o štěstí," řekl Kučera, kterého ani nepřekvapilo, že se výborně hrající Kweuke prosadil svým obvyklým důrazem: "On je celkově hodně dlouhý a silový. Ostatně velmi podobně je na tom i Wilfried. Oba teď mají velmi dobrou formu a ne náhodou oba dali gól."

Po skončení zápasu nemohli být Jihočeši s výsledkem spokojeni, přesto měli ze zápasu lepší pocit než z předchozích vystoupení na hřištích soupeřů. "V kabině jsme si po zápase říkali, že jsme po delší době podali na hřišti soupeře poměrně dobrý výkon, ani to ale dnes na zisk nějakého bodu nestačilo," krčil rameny Pavel Kučera.