Dynamo na Střeleckém ostrově letos porazilo mistra i vicemistra. Po Spartě a Jablonci na jihu Čech padl další velký tým Gambrinus ligy - Baník Ostrava. Velký podíl na výhře měl Pavel Mezlík, který svou levačkou dal první branku. "Jsme samozřejmě hrozně rádi. Chtěli jsme odčinit utkání s Příbramí, což se nám podařilo," uvedl po zápase.

Už první minuty utkání ukázaly, že zápas bude pro diváky. Hrálo se rychle, s nasazením a bylo i plno osobních soubojů. Po jednom z nich se k míči dostal Pavel Mezlík. Přes obránce se dostal ke středu hřiště a střelou levačkou propálil brankáře Baránka. "Povedl se nám začátek utkání. Dali jsme rychle gól. Bohužel jsme také inkasovali poté, co jsme si branku dali prakticky sami. To byla velká škoda, protože jsme vedli a tím gólem na jedna jedna jsme se zase vrátili zpátky. Druhý poločas jsme se snažili, abychom dali ještě další branku a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme po vítězství šli více než Ostrava," zhodnotil po utkání první střelec. "Míč jsem si naváděl ze strany a viděl jsem, že mám před sebou prostor, tak jsem postupoval a postupoval. Když se to otevřelo, tak jsem vystřelil, míč před gólmanem zaplaval a jsem strašně rád, že jsem to takhle trefil."

I nadále byl Pavel Mezlík velmi aktivní. Ve druhém poločase mohl přidat svou druhou branku z podobné situace. Opět se s míčem dostal z levé strany ke středu a vypálil. Tentokrát byl brankář Baránek rychlejší a míč stačil vyrazit na rohový kop. "V utkání jsem se cítil dobře, věřil jsem si a jsem rád, že se mi dařilo. Střela to nebyla špatná, ale gólman jí vyrazil, takže by měla být asi prudčí."

Dle svých slov je Mezlíkovi jedno, jestli střílí levou či pravou nohou. Ovládá obě. Díky tomu se řadí mezi univerzální ofenzivní hráče. Po inkasované brance se Ostrava dostávala do slibných náznaků šancí, ale Dynamo jejich choutky zarazilo druhým gólem. "V pokutovém území se míč odrážel a možná už ta první šance byla za čárou. Ondrajs (Ondrášek - pozn. autora) to tam ještě pro jistotu dorazil a tak to má být. Útočník má stát na správném místě a čekat na dorážku. Tím rozhodl zápas." V dresu Dynama to byla Mezlíkova pátá branka. Na Střeleckém ostrově se prosadil potřetí.

Fotbalisté se tak přítomným divákům alespoň trochu odvděčili za přízeň po nepovedeném utkání proti Příbrami. "Jsme samozřejmě hrozně rádi. Chtěli jsme odčinit utkání s Příbramí, což se nám podařilo. Tři body nám pomůžou. Po Příbrami jsme na tom nebyli psychicky dobře, protože jsme tam hráli špatně. Jak jeden, tak i druhý. Ještě se musíme připravit na konec podzimu a nějaké body urvat," dodal na závěr Pavel Mezlík

Jen těžko hledal po utkání slova útočník Róbert Zeher, který měl několik možností, jak strhnout vedení na stranu Baníku. "Beru to na sebe. Nedal jsem obrovskou šanci, která by asi rozhodla utkání. Bohužel jsem ji ale nedal. Míč mi trochu skočil a já to špatně trefil. Snažili jsme se hrát i bojovat. Měli jsme šance, ale nedáváme góly. Nemyslím si, že jsem hrál špatně, ale nedal jsem tu šanci, což je samozřejmě velké mínus," uvedl po utkání Zeher.

Zeher měl i další velkou šanci. Při centru stál blízko Kučery, kterému míč vypadl z rukovic a až poté ho dokázal udržet. "Kučera mi to dal na špičku a já neměl čas nějak zareagovat." Alespoň malé plus pro fotbalisty Baníku bylo skandování fanoušků, kteří i přes prohru dlouho po utkání děkovali svým hráčům. "Jsme jim strašně vděční a proto to víc mrzí, že jsme tu nějaký bod neuhráli."