Patřil mezi základní stavební kameny třetí letošní domácí českobudějovické výhry. Michal Klesa se po jednozápasové stopce za vyloučení proti Znojmu vrátil ve velkém stylu. Plný sil si plnil obranné povinnosti a notně podporoval ofenzivu. Po zápase byl moc spokojený. To se nedalo říci o ústeckém kapitánu Janu Peterkovi, jenž zavinil penaltu před prvním gólem Dynama.

Zápas jste jako celý tým odjezdili, vy osobně jste působil hodně svěžím dojmem. Měl jste chuť po jednozápasové pauze?
Ano. Mrzela mě v předminulém zápase inkasovaná červená karta, kvůli které jsem nemohl jet do Sokolova a klukům pomoct. Mám natrénováno, sil dost, zdraví drží, tak si to užívám (usmívá se).

Bylo to vidět. Vzadu jste si hlídal své povinnosti a hojně podporoval ofenzivu.
Musíme si hlavně hlídat obranné úkoly, ale zejména doma musíme jako krajní beci podporovat ofenzivu. Celý život jsem byl ofenzivní hráč, tak věřím, že pokyny trenéra směrem dopředu plním.

Znovu zafungovala vaše osvědčená spolupráce s Jakubem Peškem na pravém kraji hřiště. Vypadá to, že si s ním rozumíte nejlépe z krajních záložníků v týmu?

Michal Klesa (vlevo) slaví výhru s Patrikem Čavošem
Už jsme spolu hráli loni na jaře a naše spolupráce funguje. Péšovi vyhovuje dlouhý míč za beky. Je hbitý a rychlý. Z toho těžíme.

V samotném zápase proti Ústí jste urvali další tři body. Co rozhodlo?
Jako letos zatím pokaždé se nám podařilo vstřelit první gól, který bývá ve druhé lize klíčový. Pak jsme hráli ve větším klidu. Otevřeli jsme skóre z penalty, ale podle mě mohly být dvě už před tím. Cvaknutí při zákroku ve 3. minutě na Tábora (Iva Táborského, pozn. autora) jsem slyšel až dozadu, Beny (Petr Benát, pozn. autora) ji ustál. Do třetice už ji písknul. Mohl být klid dřív.

Klid mohl být dříve, když byste proměnili další šance, kterých jste hlavně v první půli měli dost.
I v kabině o poločase jsme si říkali, že druhý gól zápas vyřeší. Škoda, že jsme jej nedali dřív, šancí bylo opravdu dost. Naštěstí jsme měli skvělé střídání, kdy Kady (Jindřich Kadula, pozn. autora) po minutě na hřišti přidal druhou branku. Věděli jsme, že Ústí hraje s obranou hodně nahoře a podobné míče na ně budou platit. To se potvrdilo.

I vy jste měl po pěkném průniku šanci na druhý zásah, ale rozvlnil jste jen boční síť.
V první chvíli jsem chtěl hledat Ríšu Kaloda, který byl ale zavřený na penaltě mezi čtyřmi. Když jsem prováhal možnost gólmana propálit, tak jsem jej chtěl obstřelit, když padal. Bohužel jsem to tam tlačil moc, střela šla do boční sítě.

Prakticky po celý průběh zápasu jste hodně vysoko napadali rozehrávku soupeře, čímž jste jeho obránců notně znepříjemňovali rozehrávku.
Ústí už nehraje tak jako dřív, kdy nakopávali dlouhé míče na útočníka Smolu, který se o ně rval. Nyní jsme věděli, že když nakopnou balon dopředu, tak ho z devadesáti procent budeme mít, protože jsme měli výškovou převahu. To se potvrdilo a vysoký presink nesl ovoce.

Po šesti kolech máte na svém kontě čtrnáct bodů a forma ze začátku sezony pokračuje.
Loni na podzim jsem tady nebyl, ale za půlku sezony jsme měli stejně bodů jako nyní za šest kol. Začátek je super, jsme první. Neříkám, že máme za cíl už první místo neopustit. Ale budeme v každém zápase útočit na tři body, chceme hrát nahoře.

A útočit vždy na tři body se vám bude snáz, když máte „nahráno,“ a věříte si.
Samozřejmě, to souvisí jedno s druhým. Na podzim byla na klukách deka, když se nedařilo. Nyní se vyhrává, jde to lépe.

Hráli jsme dobře jenom po vápno, lituje ústecký kapitán Peterka

Co vašemu výkonu chybělo, abyste získali na jihu Čech alespoň bod?
Tlak jsme měli, ale málo jsme se dostávali do zakončení. Dobře jsme kombinovali, ale hráli jsme jen po vápna. Chyběla nám koncovka. Měli jsme chodit víc do zakončení.

Několikrát jste to zkoušeli z dálky, při Miskovičově ráně se musel zaskvět domácí brankář Křížek.

Jan Peterka v červeném v loňském zápase Ústí na Dynamu
Střel z dálky jsme měli víc, žádná tam bohužel nepadla. Měli jsme řadu slibných akcí, ale žádnou jsme nedotáhli do konce. Podobný problém nás trápí od začátku sezony.

Klíčový byl zřejmě první gól, po němž Dynamo mohlo spoléhat na rychlé brejky, a vy jste hráli převážně do plných.
Určitě. V úvodu jsme chvíli hráli s míčem, pak jsme ale dostali gól z penalty po mém faulu. Penalta to byla. Byl to zbytečný gól, po kterém se domácí dostali ještě víc na koně.

V Českých Budějovicích jste dvakrát v řadě vyhráli. Jeli jste na jih Čech i tentokrát s cílem bodovat?
Vždycky se nám tady hrálo dobře. Jeli jsme minimálně pro bod, spíš i pro tři. Hřiště vyhovuje naší kombinační hře, která ani tentokrát nebyla špatná. Ale vázla finální fáze.

Ústí se příliš nepovedl začátek sezony. Co musíte zlepšit do dalších zápasů?
Měli jsme na začátku těžké soupeře. Start do soutěže se nám nepovedl ideálně, ale nyní máme dva domácí duely, které musíme bezpodmínečně zvládnout. Snad se zlepšíme.

O poločase jste po střídání šel z pozice středního záložníka na stopera. Dotkla se vás tato změna?
Ani moc ne. V posledních dvou letech ve středu obrany občas nastupuji, takže to pro mě není nic nového.

Dynamo přehrálo Ústí a zapsalo další tři body (9.9.2016)

Prakticky po celé utkání byli Jihočeši lepším týmem a připsali si tak další domácí výhru. Už v osmnácté minutě šli domácí do vedení, penaltu bezpečně proměnil Ivo Táborský. Druhou branku přidal střídající Jindřich Kadula, jenže pět minut před koncem snížil Moulis. Na srovnání už Arma nestačila, tudíž Dynamo doma bralo další tři body.