Rozhovory s hráči po prohraném utkání s Jabloncem měly dva přízvuky. Zatímco Martin Jasanský mluvil zklamaným hlasem, tak jeho protějšek Jan Kovařík byl po utkání spokojený a plný energie. "Jablonec dokonale využil toho, že jsme v obraně nepřistupovali k jeho hráčům," řekl smutný záložník Jasanský.

Martin Jasanský mohl být spokojený pouze se svojí nominací, protože se trochu překvapivě objevil v základní sestavě Dynama. „Utkání není radostné. Potřebovali jsme bodovat, ale opět jsme propadli. První poločas nebyl z mé strany dobrý. Samozřejmě jsem rád, že jsem se dostal do základní sestavy, ale nezahrál jsem tak, jak jsem chtěl,“ uvedl po utkání levonohý záložník. „Vzadu jsme nepřistupovali k hráčům a Jablonec toho dokonale využil. Pět gólů mluví za vše.“

Dynamo mělo šanci v utkání bodovat prakticky jen v prvním poločase. I přes vedoucí branku Kopice dokázali Jihočeši dát gól a hrát se soupeřem opět vyrovnanější hru. „Po vyrovnání to bylo dobré, ale položil nás hloupý gól na 1:2,“ míní Jasanský. A co se dělo o poločase? „Řekli jsme si, že v úvodu druhé půle se pokusíme vyrovnat. Jablonec nás potrestal třetím gólem.“ Mladý záložník zanedlouho, co začal druhý poločas, střídal. Na jeho místo nastoupil útočník Tomáš Stráský. „Nemám zápasové zatížení a chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal. Druhý poločas jsem byl po šesti minutách vystřídán.“

O tom, že Dynamo bude mít po odehraných pěti kolech nula bodů, nikdo před začátkem sezony ani nepomyslel. Bohužel realita je taková, že o první body se budou muset Jihočeši porvat v dalších utkáních. „Pro Dynamo je to asi nejhorší začátek sezony. Máme čtrnáct dní na další ligové kolo. Musíme se dát do kupy a udělat tři body s Ostravou,“ doufá Jasanský v první body proti Baníku Ostrava.

Jihočechy čeká v týdnu další kolo v Ondrášovka Cupu. Dynamo se střetne s týmem Králov Dvůr. A cíl je jednoznačný – postup. „Nic jiného než postup nebereme. Doufám, že nám to pomůže. Baník je na tom stejně, jako my, a věřím, že po poháru se na něj připravíme a vyhrajeme,“ dodal Martin Jasanský.


Jan Kovařík: na Dynamo si rád vzpomenu. Teď jsem ale rád za tři body

Svého času českobudějovický hráč Jan Kovařík, nyní hráč Jablonce, po utkání mluvil zcela jinak. Oproti Jasanskýmu byl v euforii a pobyt mezi novináři si užíval. „Věděli jsme, že České Budějovice chtějí uhrát už konečně body. Jsme rádi, že se jim to nepodařilo,“ uvedl střelec čtvrtého jabloneckého gólu. Kovařík se prosadil po úniku, kdy šel sám na Kučeru a lobbem ho přehodil. „Po utkání mi Kučera říkal, že nějakou takovou kulišárnu ode mě čekal,“ líčí dále Kovařík.

Českobudějovický brankář si na míč po Kovaříkově pokusu sáhl. Balon i tak skončil v síti. „Naštěstí jsem to dokázal dostatečně zvednout. Budějovice jsme přehráli kombinací.“ Kovařík se do Českých Budějovic těšil. Místní prostředí dobře zná ze svého dřívějšího působení. „Budějovice mi daly šanci zahrát si v lize, takže na ně budu vždy vzpomínat jen v tom nejlepším. I když to jsou nyní soupeři, tak jsem se stejně s hráči z Dynama zdravil a vždy si na ně rád vzpomenu,“ dodal sympaticky Kovařík.

I jablonecký Kovařík reprezentační přestávku uvítá. „Chceme si odpočinout. Příští týden už zase budeme normálně trénovat. Ještě nám pořád chybí kondice, takže je na čem pracovat. Dalšího soupeře máme doma Slavii Praha a to bude těžký zápas. Určitě z něj chceme získat tři body,“ řekl bývalý českobudějovický hráč.