Chytil šanci za pačesy. Brankář Martin Janáček učinil za poslední půlrok velký výkonnostní posun a trenéry a vedení klubu zaujal v letní přípravě natolik, že si krátce před vypuknutím sezony vysloužil novou smlouvu na tři roky.

Staronová tvář mezi třemi tyčemi se vrátila na Střelecký ostrov po půlročním hostování v druholigovém Táborsku, kde sbírala tolik potřebné zkušenosti. „Svými výkony v přípravě si řekl o místo v prvním týmu. Jsme rádi, že jsme se domluvili na prodloužení jeho kontraktu,“ poznamenal sportovní ředitel Milan Čadek, že místo stávající a ještě rok trvající smlouvy podepsal Janáček novou do roku 2025.

Cehnický odchovanec zaujal i hlavního kouče Jozefa Webera, který hledal nástupce po hostujícím Vojtěchu Vorlovi. „Jasnou jedničku nemáme. Martin Janáček na nás působil velmi dobře a bude tvořit dvojici s Dávidem Šípošem. Šanci v sezoně dostanou oba,“ zmínil na středeční předsezonní tiskové konferenci.

Jednadvacetiletý strážce dynamácké svatyně na sobě zapracoval a zabojoval o místo v prvoligovém kádru. Prodloužení kontraktu bere jako odměnu za odvedenou dřinu a velkou výzvu. „Moc mě to těší. Za nabídku jsem moc rád,“ usmíval se nadějný gólman, který to zkoušel i v dorostu Sparty. „Pořád jsem na sobě pracoval a teď se mi to vrací.“

Na začátku letní přípravy měl trenér brankářů Zdeněk Křížek v péči kvarteto brankářů. O post jedničky teď usilují Janáček a Šípoš. „Se Šípim nám to skvěle klape, máme mezi sebou výborný vztah. Navzájem se podporujeme. I na tréninku si vyhovíme, abychom ze sebe dostali to nejlepší. Držíme při sobě, tlačí nás to dopředu,“ chválí si Martin Janáček spolupráci s brankářským parťákem a zdravou sportovní rivalitu.

Dynamo řeší přesun a další působení odchovance Matěje Luksche (24), brankář Daniel Kerl (21) bude získávat potřebné ostruhy ve druhé lize. Odchází na hostování do Třince, kde už má za sebou jeden odchytaný poločas v generálce.