Krátce před startem Fotbalové národní ligy se na jihu Čech hlásila další posila. Jarní boje o postup do ligy s Dynamem absolvuje také dvacetiletý středpolař Slavie Praha Martin Hurka.
Martin Hurka

Martine, jak došlo k tomu, že jste se objevil na hostování v Českých Budějovicích?
Já absolvoval přípravu na Žižkově a teď ke konci přípravy se ke mně doneslo, že by o mne měly zájem Budějky. Ani chvilku jsem neváhal a nabídku jsem přijal, protože Dynamo má dobrý mančaft a chce bojovat o postup do ligy.

Právě ty ambice klubu tedy rozhodly?
Na Žižkově to bylo složitější, protože tam během zimy přišlo hodně hráčů. Já jsem nyní ve věku, kdy potřebuji co nejvíce hrát, a když se naskytla tato příležitost, tak jsem neváhal.

Co prostředí v Budějovicích a spoluhráči? Nešel jste do neznáma?
V Budějovicích jsem hrál na Složišti hodně zápasů v dorostu, takže to tu dobře znám. Kluci v kabině jsou v pohodě a vzali mě dobře. Nejdůležitější pro nás bude, abychom dosáhli cíle, kterým je postup do ligy.

V Dynamu jste zatím krátce, přesto se dá očekávat, že budete v základní sestavě..
Určitě bude záležet na mně. Mým osobním cílem samozřejmě bude, abych hrál tak dobře, abych se v základu udržel celé jaro.

Jste hráčem pražské Slavie. Máte stále ambice hrát za sešívané?
Samozřejmě bych byl moc rád, když bych se do Slavie vrátil a hrál za ni. Nyní v létě mi ale ve Slavii končí smlouva a tady na jihu Čech tak budu vlastně hrát o svojí budoucnost. Potřebuju hrát a musím si dobrými výkony vysloužit novou smlouvu nebo nové angažmá.

Co se stalo, že jste z kádru Slavie vypadl?
Jsem odchovancem Slavie a když jsem se přišel do A-týmu, tak jsem zpočátku pravidelně hrál. Pak jsem si ale poranil kotník a půl roku jsem byl na marodce. Když jsem se vrátil do tréninku, tak k týmu přišel pan trenér Rada a příležitosti jsem nedostával. Hodně jsem na sobě makal, ale příležitosti jsem nedostával. Proto jsem nyní uvítal, když jsem mohl jít do Budějovic na hostování.

V Olomouci bych nehrál, Dynamo vítám, říká Martin Hála (23.2.2014)

Byla to trošku akce kulový blesk. Když se ve středu vážně zranil na tréninku Pavel Hašek, najednou Dynamo nemělo pravého obránce. Proto zavolal Martin Vozábal do Olomouce Martinu Hálovi, který už se v pátek hlásil na tréninku, v sobotu odehrál utkání na Slovácku a v neděli podepsal smlouvu. Teď chce dvaadvacetiletý Hála pomoci černobílým k postupu.