Fotbalisté Dynama aktuálně absolvují nejnáročnější část sezony. V terénu i v posilovně nabírají kondici tak, aby byli připraveni ideálně na celý následující ligový ročník. „Na získávání kondice nebo posilování máte v letní přípravě maximálně tři týdny, což je samozřejmě krátká doba. Nyní je to sice pro hráče velmi náročné, avšak myslím, že z toho pak mohou těžit celou sezonu," říká kondiční trenér Dynama Martin Held mladší.

Minulý týden čekaly fotbalisty Dynama náročné kilometry na oválu, hned v pondělí mořili svá těla v posilovně. „Pondělní trénink byl zaměřený na posílení celého těla. V této části přípravy se totiž nacházíme v takzvané akumulační fázi, tudíž jsme se zaměřili na slabá místa, která po celou dobu sezony kluky limitují. Cílem těchto cviků je mimo jiné i prevence zranění, takže se zaměřujeme především na oslabené hamstringy nebo se snažíme posílit stabilizátory kolene," popisoval Martin Held pondělní trénink v posilovně.

Letní přípravy fotbalistů bývají velmi krátké a nejinak je tomu i letos. Dynamo má malou výhodu v tom, že přípravu na novou sezonu začalo jako jedno z prvních mužstev FORTUNA:LIGY. „I tak máme na získávání kondice nebo posilování v letošní letní přípravě maximálně tři týdny, což je samozřejmě krátká doba. Ve zbytku přípravy se mohou již pouze dolaďovat drobnosti. Nyní je to sice pro hráče velmi náročné, avšak myslím, že z toho pak mohou těžit celou sezonu," pokračoval Martin Held, který by určitě stejně jako všichni kondiční trenéři přivítal více času na přípravu: „Prostoru pro rozvoj silových schopností moc není. Naším cílem je to, abychom se u kluků zaměřili na slabá místa, a ty posílili."

Stejně jako mají hráči týdenní mikrocyklus spojený s víkendovým zápasem, má nyní i Martin Held pro své svěřence z pozice kondičního trenéra připravené mikrocyklusy během kondiční přípravy v letní pauze. „Obzvlášť důležitá je periodizace tréninku. V rámci každého týdenního mikrocyklu si určujeme cíle, které musí zapadat do celkové periodizace. Nyní například absolvujeme již zmiňovanou akumulační fázi. Z pohledu kondičního trenéra teď něco budujeme a pak bude následovat intenzifikační fáze, kdy se budeme zaměřovat více na rychlost, dynamiku a budeme pracovat na něčem, co jsme vybudovali v předešlé fázi," dodal Martin Held.