A-mužstvo Dynamo České Budějovice má opět po několika měsících ve svém kádru reprezentanta do 21 let. Slovenský stoper Martin Dobrotka byl totiž poprvé nominován do týmu trenéra Jozefa Bubenka ke dvěma přípravným zápasům proti Finsku a Rumunsku. Martinova nominace se dalo předpokládat, mladý fotbalista patřil v minulých letech k základním kamenům reprezentace do devatenácti a dvaceti let a na podzim na sebe upozorňoval i v dresu třetiligové rezervy Dynama. Díky dobrým výkonům v B-mužstvu se podíval na hřiště i v dresu ligového „áčka“.
Martin Dobrotka přišel do Dynama loni v zimě, kdy měl spolu s dvojicí Kladrubský - Skopalík vytáhnout ligový dorost ze sestupového pásma. Mladí Jihočeši předvedli v jarní části sezony spanilou jízdu a bez problémů se v lize udrželi. Právě Martin Dobrotka, který byl pro všechny příznivce černobílého klubu velkou neznámou, na sebe upoutal výbornými výkony a po skončení sezony bylo jasné, že bude velkou posilou třetiligové rezervy. Tam také pravidelně nastupoval a patřil rozhodně k tomu nejlepšímu, co mohla rezerva Dynama fanouškům nabídnout.

Disciplinární tresty hráčů A-mužstva a především dobré reference od trenéra Skály znamenaly pro Dobrotku nominaci k těžkému duelu proti Liberci, ve kterém byl Martin následně vyhlášen mužem zápasu! Na Slovensko tak mohlo putovat velmi pozitivní hodnocení, které vyneslo nominaci do slovenské jednadvacítky.

Slovenská nominace je výhradně složena z hráčů slovenských týmů, mezi dvaceti fotbalisty jsou pouze čtyři mladíci, kteří působí v zahraničí (všichni v ČR): Kozáček (Slavia), Brezinský (Kladno/2.liga), Dobrotka (Dynamo ČB) a Ivana (Slovácko).

NOMINACE

Brankáři: Dušan Perniš (ZTS Dubnica), Matúš Kozáčik (Slavia Praha/ČR)

Obránci: Miloš Brezinský (SK Kladno/ČR), Roman Konečný (Spartak Trnava), Dalibor Pleva (ZTS Dubnica), Martin Dobrotka (Dynamo České Budějovice/ČR), Martin Škrtel (Zenit Petrohrad/Rus.), Peter Bašista (MŠK Žilina)

Záložníci: Viktor Pečovský, Radovan Kulík (obaja Dukla Banská Bystrica), Matej Ižvolt (ZTS Dubnica), Kamil Kopúnek (Spartak Trnava), Vojtech Horváth (Inter Bratislava), Martin Minarčík (MŠK Žilina), Milan Ivana (1. FC Slovácko/ČR), Martin Mikulič (Artmedia

Útočníci: Blažej Vaščák (Artmedia Bratislava), Ivan Lietava (AS Trenčín), Marek Bakoš (Matador Púchov), Juraj Halenár (Inter Bratislava)