Už v prvním utkání ukázal, že by pro Dynamo měl být platným hráčem. Nejčerstvější posila černobílých Ladislav Martan se těší na novou výzvu a váží si zájmu Jihočechů. První ligu si devětadvacetiletý krajní záložník už zahrál v Liberci, na Slovácku a v Hradci Králové, nyní zabojuje, aby se mu totéž povedlo i pod Černou věží.

Devětadvacetiletý Ladislav Martan si premiéru v černobílém dresu Dynama odbyl v rámci přípravného utkání s Vyšehradem. Premiéra to byla vítězná, byť posila z Hradce Králové odehrála první poločas, po němž byl stav 0:1. „Škoda, že se nám první poločas nepovedl lépe. Ale pro mě to bylo takové seznamovací, jsem s klukama teprve dva dny. Měli jsme dost příležitostí na to, abychom skórovali. Ale jsme pořád na začátku přípravy, času na vylepšení je dost,“ přikyvuje rodák z Varnsdorfu, kde odehrál nejlepší část své kariéry. „Také jsem měl dvě šance, které jsem mohl proměnit. Škoda jich. Ale věřím, že kluci po přestávce výsledek otočí,“ úspěšně předjímal o poločasové přestávce.

S týmem trénuje krajní záložník od pondělí, prozatím je v novém působení zaplaven pouze příjemnými pocity. „Zatím na mě všechno působí velice dobře. Zázemí, regenerace i lidé kolem klubu. Tréninkové centrum na Složišti znám už z mládežnických kategorií. Takovými podmínkami se nemohou chlubit ani některé prvoligové kluby,“ chválí Martan.

Příchod rychlonohého křídelníka se upekl poměrně plynule. „V Hradci mi avizovali, že mi v létě končí smlouva a že v jejich dalších plánech nefiguruji. Přes mého manažera jsem se dozvěděl, že Budějovice shánění pravého záložníka. Proběhl kontakt s Dynamem a cítil jsem velký zájem. Během pár dnů jsme se domluvili,“ vysvětluje Martan, jenž při premiéře tradičně navlékl kapitánskou pásku, aby hned přispěl do týmové kasy. „Beru přestup do Dynama jako krok vpřed. Vážím si zájmu Dynama i toho, že jsme se nakonec domluvili,“ přikyvuje.

V polovině října se Ladislav Martan představil v základní sestavě Hradce Králové při šlágru soutěže proti Dynamu. I on tak přihlížel hattricku Davida Ledeckého, jenž poslal naděje Votroků k ledu. „Tehdy mě vůbec nenapadlo, že bych tady mohl hrát. Ale jak říkám, jsem rád, že za Dynamo mohu hrát. Po podzimu jsme první v tabulce a věřím, že jarní boj o postup vyjde,“ směruje nová posila své myšlenky k jarnímu zápolení o posun do FORTUNA:LIGY.

Na východě Čech strávil Ladislav Martan dva a půl roku. Byť nejraději vzpomíná na úspěšné tažení v dresu Varnsdorfu, i v černobílém hradeckém dresu byl spokojen. „Na Hradec mám dobré vzpomínky, i když jsme v prvním roce spadli z první ligy. Už jsem nejvyšší soutěž hrál na Slovácku i za Liberec. Snad si ji zahraji i v Českých Budějovicích,“ věří závěrem Martan.

Ladislav Martan