Juniorka Dynama odehrála v přípravě na jarní část sezony celkem deset zápasů. Jednoznačně nejlepším střelcem zimní pauzy byl jednadvacetiletý slovenský útočník Marian Timm, který se do černého trefil hned sedmkrát. "S takovou střeleckou bilancí nemohu být nespokojený. Hlavně aby mi to ale takto padalo i v sezoně a abych týmu pomohl k co nejlepším výsledkům, které by znamenaly posun tabulkou vzhůru," říká střízlivě.

Do Dynama přišel Marian Timm v roce 2009 z Interu Bratislava a jako devatenáctiletý hráč hned začal koketovat s prvním mužstvem. Na konto si sice připsal tři starty v Gambrinus lize, avšak poté se přesunul do třetiligové juniorky, ve které působí až do současné doby. Přestože se často v sestavě rezervního celku objevoval, střelecky se mu příliš nedařilo. Zlom přišel až během letošní zimy. "Ten první rok mého účinkování v klubu jsem byl hodně nabuzený. Byl jsem tady jako mladý hráč a chtěl jsem se všem co nejvíce ukázat. To se mi dařilo a díky dobré přípravě jsem se dostal i do A-týmu. Jenže pak jsem byl přeřazený do béčka a trochu hůře jsem se s tím vyrovnával. Pak jsem si ale řekl, že kvůli tomu nebudu chodit s hlavou dole a teď v zimní pauze se mi střelecky dařilo. V poslední době jsem se dal psychicky do kupy a snažím se hrát maximálně uvolněně," říká Marian Timm.

Dobrých výkonů v dresu juniorky si samozřejmě všiml i trenér A-týmu Jaroslav Šilhavý, který Mariana vzal s prvním mužstvem do Hradce Králové k zápasu 19. kola Gambrinus ligy. Přestože slovenský útočník začal zápas na lavičce náhradníků, odehrál nakonec jako střídající hráč závěrečných dvacet minut. "Určitě mi udělalo velkou radost, že mě trenér vzal s týmem do Hradce a že jsem si mohl zase zahrát první ligu," pochvaluje si útočník, který se chce ale maximální měrou soustředit na výkony v České fotbalové lize: "Béčko má celkově velmi mladý kádr a musím se snažit, abych týmu co nejvíce svými góly pomohl. Jen tak si zachovám šanci, podívat se znovu do A-týmu."

Marian Timm svojí formu načasoval na výbornou. Střelecky se mu dařilo celou zimu, týden před startem jarní části ČFL si na konto připsal hattrick do sítě Hluboké nad Vltavou. "Tři vstřelené góly určitě potěší. Tři góly v jednom zápase jsem dal naposledy někdy v dorostu, takže jsem rád, že se mi to teď podařilo zopakovat," říká s úsměvem. Jedním dechem ale dodává, že na cestě v další fotbalové kariéře ho čeká ještě hodně práce: "Musím na sobě neustále pracovat. Jen tak se prosadím do A-týmu, což je můj současný cíl."

V jarní části sezony čeká na tým Jiřího Lercha v České fotbalové lize sedmnáct zápasů a ve hře je tak velké množství bodů. Mladíci Dynama jsou po podzimu desátí a klidný střed tabulky bude s největší pravděpodobností i cílem pro jarní část sezony. "Vyloženě nějaké přesné cíle jsme si pro jarní část sezony nedali, ale určitě chceme být celé jaro v klidném středu. Všichni v týmu se budeme chtít tabulkou posunout určitě i výše, ale to už záleží vyloženě na nás, jak se nám bude dařit na hřišti," dodává Marian Timm.