Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice se dohodl s týmem MKS Cracovia SSA na přestupu Mariana Jarabici. Tento jednadvacetiletý obránce odchází do polského týmu na přestup a smlouvu podepíše na čtyři roky. Oba kluby se dohodly, že přestupová částka nebude zveřejněna.

Marián Jarabica se narodil v západoslovenském městě Čadca, kde také v šesti letech poprvé obul fotbalové kopačky. Tam vydržel hrát až do roku 2004, kdy jako patnáctiletý přestoupil do klubu Dukla Bánská Bystrica. Ještě v dorosteneckém věku na sebe začal výrazně upozorňovat a velmi brzy se také posunul až do týmu mužů. V osmnácti letech byl dokonce na testech v anglickém West Hamu United a i další celky v té době projevily zájem o jeho služby. Nakonec ale zůstal v Banské Bystrici, kde se ve dvaceti letech dostal také do nominace slovenské jednadvacítky. Na konci sezony 2008/2009 mu v Dukle skončila smlouva a do Dynama České Budějovice přišel jako volný hráč.

Ihned po příchodu se stal v podzimní části loňské sezóny oporou zadních řad Dynama a dostal se do hledáčku mnoha klubů. Jeho působení v jarní části však ovlivnilo svalové zranění ze zimní přípravy a do hry se zapojil opět až v letošní sezóně. V Dynamu stihl během svého působení odehrát 17 zápasů a vstřelit jeden gól a to ve svém posledním zápase proti pražské Spartě.

Mariáne, jak hodnotíte svoje působení v Dynamu?
Svoje působení v Dynamu hodnotím velmi pozitivně, protože jsem se díky tomuto angažmá posunul zase o krok dále ve své profesionální kariéře.

Kdy jste se dozvěděl o zájmu polského klubu?
K prvnímu kontaktu s polským klubem došlo v létě a od té doby jsem výsledky klubu sledoval na internetu. Vše, ale s klubem řešil můj manažer.

Proč jste se nakonec rozhodl pro přestup?
Jedná se o ambiciózní klub, který v této sezóně otevře zcela nový stadion. Nakoupili také pět nových hráčů a po rozhovoru s trenérem, který si mě vybral, jsem vycítil, že se mnou počítá do základní sestavy. Proto jsem se rozhodl pro změnu.


Marián Jarabica (na fotografii uprostřed v objetí spoluhráčů) vstřelil v lize jediný gól, který byl o to cennější, že znamenal výhru nad mistrovskou Spartou 1:0.