Fotbalisté Dynama České Budějovice zakončili zápasem proti Bohemians Praha 1905 druhý týden přípravy na jarní část Fotbalové národní ligy. V utkání Tipsport ligy nezačali dobře a od první minuty prohrávali. I díky Aleši Hanzlíkovi, který vstřelil jednu z branek Dynama, ale zápas otočili a litovat mohli jen závěru, kdy inkasovali gól na 2:2.

Aleši, jak jste viděl váš zápas proti Bohemians?
Bohemka je hodně známá tím, že hraje hodně běhavý a důrazný fotbal. Bylo ale vidět, že v poslední době zapracovali i na rozehrávce a že již nehrají takový ten úplně silový fotbal. My jsme trochu zaspali začátek a dělali jsme tam chyby. Pak jsme se ale rozkoukali, dostali jsme se do toho jejich tempa a v průběhu hry to už bylo dobré.

Aleš Hanzlík po gólu na 1:1.

Také Dynamo odehrálo zápas s velkým nasazením a bojovností.
Ono nám v podstatě ani nic jiného nezbylo. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Prohrávali jsme od první minuty a zápas jsme dokázali otočit. Je jen trochu škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce.

Co říci k tomu úvodu, kdy jste dostali gól snad po patnácti vteřinách hry?
Trenér nás na to ještě před zápasem upozorňoval (s úsměvem). Říkal, že tu padají často góly v samém začátku zápasu a že si na to máme dát pozor. My jsme ale bohužel po rozehrávce udělali hned chybu a museli jsme dotahovat. Příjemné zjištění ale bylo, že jsme se nesložili a že jsme zápas dokázali otočit.

Vy jako obránce jste měl v zápase plno práce. Ofenzivní hráči Bohemky hráli v první půli s velkou chutí..
Je to tak. Například Moravec je rychlý běžec a není možné mu dát kousek prostoru. Velké problémy nám dělal i Lietava, což je vyloženě silový útočník a hodně práce odvedli naši stopeři, kteří ho v zápase až na ten gól v úvodu skvěle bránili.

Vy jste dal v zápase gól na 1:1. Jak jste gólovou situaci viděl?
Lengy dobře balon procpal na Ríšu Kaloda, ten to na mě dobře zklepl, já do toho bouchl a byl z toho gól. Bylo to dost z úhlu, ale možná to brankáři ještě někdo lehce ztečoval a on nedokázal už zasáhnout.

I druhý gól padl po akci a přihrávce z velkého úhlu..
Přesně tak. I v tomto případě se potvrdilo, že jsme byli ve správné chvíli na správném místě. Fundis poslal přízemní pas do vápna a Klesič dobře na přední tyči poslal míč do brány.

Máte za sebou čtyři přípravné zápasy. Panuje po herní a výsledkové stránce spokojenost?
První dva zápasy skončily gólovou přestřelkou s Pardubicemi a pak se Znojmem. Poté jsme Znojmo naopak porazili 1:0 a dnes jsme remízovali 2:2. Myslím, že ty výsledky jsou relativně dobré a těšit nás může to, že se nám dařilo proti ligovým soupeřům.

Máte za sebou čtrnáct dnů přípravy. Teď je období nabírání fyzické kondice, cítíte to v nohou?
Já osobně jsem teď úplně zavařený (s úsměvem). To k tomu ale prostě patří. Neděli máme volnou a v pondělí jedeme na soustředění. Tam trochu potrénujeme a pak to snad bude zase lepší.