Druhý ročník turnaje na Hluboké překvapivě vyhrála třetiligová Chrudim, která v semifinále porazila Dynamo a po dramatickém závěru ve finále i Táborsko. Na třetím místě skončila Jihlava, která porazila České Budějovice na penalty. Nyní se podíváme na turnaj očima všech trenérů.

Cipra trápí řada zranění

František Cipro

Jihočechům se jeden z posledních testů před ligou nevydařil. Trenéra Františka Cipra spíše mrzí další zranění. „Do ligy určitě nebude Javorek, Bakala a Stráský. K tomu přibyli i Klesa s Řezníčkem, u kterých snad není situace tak vážná. Chybí nám především ve středu zálohy Javorek,“ smutní kouč Dynama. Na výsledky zatím takový důraz neklade. „Jsou sice dva týdny do ligy, ale pořád hrajeme v kombinované sestavě.“

Více tíží jihočeského stratéga lehké chyby. „Dostáváme hloupé góly nebo si je spíš dáváme sami. Takto v lize hrát nemůžeme. Strašně se nadřeme na gól, ale snadno je dostáváme,“ krčí rameny. Na Hluboké nehráli ani Rýdel s Hudsonem. „Oba se zranili s Ingolstadtem,“ dodává Cipro. Dynamo alespoň po čtyřech zápasech skórovalo. „Je to příprava a zase jsme měli vyložené šance, jak s Chrudimí, tak s Jihlavou. Ale opět zdůrazňuji, že dostáváme strašně laciné góly. Jak s Ingolstadtem, tak v obou zápasech na Hluboké,“ uzavírá s vírou, že se alespoň někteří hráči dají dohromady.

Vyhráli jsme zaslouženě, zní z tábora Chrudimi

Pavel Jirousek

Vítězství si z Hluboké nečekaně odvezli svěřenci Pavla Jirouska. „Věděli jsme, že ostatní týmy jsou v úplně jiné fázi přípravy. Vzali jsme kompletní kádr a nejeli jsme sem hrát na výsledek. Hráči mě překvapili, odehráli dobré zápasy a neskromně musím říct, že jsme si zasloužili vyhrát,“ říká s úsměvem na rtech trenér vítězů. „Ceníme si zejména utkání s Dynamem. Tam jsme byli lepší po všech stránkách. Jihočeši mi připadali hodně unavení,“ přidává svůj postřeh.

Pavel Jirousek si turnaj užil. „Já jsem byl spokojen moc. Před devíti lety jsem zde za Budějovice hrál a potkal jsem se se spoustou známých. Byl to pro nás náročný, ale krásný den,“ libuje si. Podle kouče Chrudimi už prvotní zklamání hráčů z nepostupu do druhé ligy přebolelo. „Jakoukoliv soutěž vyhrát není jednoduché. Zklamání hráčů bylo velké, ale zázemí na to prostě nemáme. Musím nyní bojovat s určitým poklesem morálky,“ uzavírá.

Zákostelský: Před turnajem bych 2. místo bral, teď jsem trochu zklamán

Luboš Zákostelský

I trenér Táborska Luboš Zákostelský si turnaj pochvaloval. „Jsem rád, že jsme si mohli zde zahrát dva kvalitní zápasy a šanci dostali i hráči širšího kádru. Na první zápas s Jihlavou se mi samozřejmě kouká lépe. I když byl soupeř aktivnější a měl řadu šancí, neproměnil je a my jsme pak utkání zvrátili,“ hodnotí semifinále. „Ve finále jsme měli převahu, ale chytří hráči Vladyka, Holub v závěru rychle rozehráli standartku a srovnali skóre. I v penaltách jsme vedli, ale bohužel to nedopadlo. Kdyby mi řekl někdo před turnajem, že budeme druzí, tak bych to bral. Teď jsem trošku zklamaný,“ rozebírá finálový duel.

V semifinále Jihočechy hodně podržel brankář Fišan. „Zachytal výborně. I pro obranu je to dobře, že mají za sebou jistotu,“ chválí jistého brankáře. V pondělí vyrazilo Táborsko na soustředění do Blšan i s výraznou posilou. „Je to zajímavé jméno, už je i podepsaný. Ale nechci o tom zatím mluvit, bude to bomba,“ mlžil trošku Zákostelský. Už se však ukázalo, že slibovanou akvizicí je Jan Šimák.

Jihlavský kouč Komňacký si turnaj pochvaloval

František Komňacký

Trenér Jihlavy František Komňacký byl na turnaji na Hluboké poprvé a měl pro něj jenom slova chvály. „Líbí se mi tu. Vše je dobře zorganizované, i termín je ideální. Týmy jsou ve velkém zápřahu, a tak hře chybí trošku fotbalovosti. Pro náš tým to účel splnilo, odehráli jsme dvě solidní utkání. 3. místo není úplně příznivé, ale je to jen příprava a není třeba z toho dělat velké závěry,“ hodnotí trenér Vysočiny sobotní klání.

Zkušený kouč rozdělil svůj celek na dvě poloviny. „Neřekl bych, že první utkání odehrála lepší půlka, spíš ta zkušenější. Snažím se dát šanci všem hráčům a nikdo nezklamal. Trošku mě mrzí, že dva týdny před ligou neporazíme druholigové Táborsko, ale měli jsme převahu, leč jsme udělali laciné chyby,“ pokračuje. Na závěr znovu zdůraznil slova, která jsou v těchto dnech ve fotbalové branži velmi častá. „Nepřikládám výsledku takovou váhu. Hlavní pro nás je, abychom věděli, co v hráčích je a na čem máme pracovat.“