Mladý ukrajinský reprezentant Maksym Talovierov nastoupil na hřišti Slovanu Liberec ke svému 50. soutěžnímu zápasu za A-tým Dynama. I když Jihočeši nezvítězili, spokojeni mohli být s dobrou prací defenzivy a se zaslouženým bodem za remízu 0:0. „Chtěl jsem ve svém jubilejním zápase dát gól, ale potěší i čisté konto v defenzivě," řekl po zápase Maksym Talovierov.

Dynamu se dlouhodobě v Liberci nedaří. Naposledy na Stadionu U Nisy vyhrálo v roce 1996. Přestože se Jihočechům letos na hřištích soupeřů nedaří, na severu Čech byli výhře velmi blízko. „Zápasy v Liberci jsou vždycky těžké a i tentokrát to bylo těžké. Terén kvůli špatnému počasí nebyl ideální, ale pro nás bylo důležité, že jsme to v defenzivě zvládli a že jsme konečně odehráli zápas bez inkasovaného gólu. Chtěli jsme konečně venku vyhrát, ale jsme spokojeni za spravedlivou remízu 0:0," začal své hodnocení jednadvacetiletý fotbalista.

Stejně jako v minulém zápase proti Mladé Boleslavi nastoupilo Dynamo se třemi stopery. To pro mladého ukrajinského fotbalistu nebyl žádný problém. „Už v minulé sezoně jsme několikrát takto na tři stopery hráli. Myslím, že to není problém, mně osobně je úplně jedno, na jakém postu hraji. Každý dobrý fotbalista by měl umět hrát na jakémkoliv postu (s úsměvem) a já jsem rád, že hlavně pravidelně hraji."

Velkým zimním tématem bude případný odchod Maksyma Talovierova. V minulých dnech a týdnech se mluví o velkém zájmu Slavia Praha, avšak reprezentant do jednadvaceti let zůstává prozatím v klidu. „Aktuálně nemohu říci, že by to byl můj poslední zápas. Nic ještě není oficiálně dotaženo a já se stále cítím být hráčem Dynama. Nyní po zápase s Libercem máme krátkou dovolenou a já se budu snažit hlavně odpočívat," dodal Maksym Talovierov.