Dva fotbalisté Dynama budou mít při reprezentační přestávce povinnosti v národním týmu. Po Filipu Havelkovi, který odlétá na mistrovství Evropy do jednadvaceti let, byl do ukrajinské jednadvacítky nominován obránce Maksym Talovierov, pro kterého je to vůbec první pozvánka do reprezentace.

Až v poslední mládežnické kategorii se Talovierov dočkal reprezentační pozvánky. „Je to velký krok pro mou kariéru. Jednou bych si přál, abych se dostal i do dospělého národního mužstva," řekl.

O možnosti první pozvánky věděl Maksym Talovierov ještě před konečnou nominací. „Ozval se mi analytik národního mužstva, který mi řekl, že když budu podávat dobré výkony, tak mě nominují. Jsem rád, že to vyšlo," popisoval skoro dvoumetrový stoper.

Na turnaji v Turecku čekají mladého fotbalistu hájícího barvy Dynama hned tři zápasy. Ukrajinský výběr se střetne se stejně starým mužstvem Slovenska, Bulharska a Uzbekistánu. „Odlétám v pondělí, kdy se na turnaj začnu soustředit. Do té doby mám hlavě jenom utkání se Spartou."

V pražském klubu strávil na hostování z Dynama půl roku, když nastupoval za třetiligovou rezervu. „Je pro nás vždy velkou motivací hrát proti tak silnému týmu, jako je Sparta. Těšíme se na to," dodal na závěr.