Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského z.s. sdružuje mladé fotbalisty všech věkových kategorií z celého Jihočeského kraje, zabezpečuje jim fotbalové a sportovní vyžití, zajišťuje kvalitní technické a materiálové podmínky a kvalifikované trenéry. Její činnost je finančně podporována MŠMT.

Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského organizuje pro malé fotbalisty přípravné i mistrovské zápasy a turnaje (McDonald cup, Ondrášovka cup finále celá republika, turnaj Akademií celorepublikový). Úkolem fotbalové akademie je spojit sportovní přípravu s výchovou a vzděláním dětí od přípravek, sportovních tříd až do kategorie dospělých.

Dále je jejím cílem vychovávat kvalitní hráče, kteří se mohou dále propracovat do A-mužstva SK Dynama. A-mužstvo nyní v rámci patriotismu cíleně staví svůj kádr především z vlastních hráčů. Kádr A mužstva v letošní sezoně má celkem 21 hráčů a z toho máme 14 odchovanců. Z tohoto důvodu jsme vsadili na kvalifikovanější trenéry, mající nejvyšší trenérské licence, což samozřejmě vedlo ke zvýšení finančních nákladů.

Každý rok zajištujeme jednotné oblečení, míče a dále jim poskytujeme velmi kvalitní sportovní zázemí v našem tréninkovém centru na Složišti. Máme nejlepší mládež v celém Jihočeském kraji, sdružujeme děti již od 12 let. Jednotlivé kategorie stále doplňujeme a doplňovat budeme, protože naše mládež jako jediná v celém Jihočeském kraji hraje nejvyšší fotbalové soutěže. Jihočeský kraj podporuje Regionální akademii do věku 15 let a my poté přebíráme většinu těchto dětí a navazujeme tak, abychom jim poskytli vše dle zaběhnutého schématu a to také vede ke zvýšení našich nákladů. Děkujeme MŠMT za podporu našeho spolku.