Českobudějovická dvojice se přesouvá za východní hranici České republiky. Brankář Matěj Luksch stráví jarní část sezony na hostování v Podbrezové, záložník Jakub Švec se přesouvá do konce června 2023 do Skalice.

Tři nové tváře se v českobudějovickém týmu objevily, talent Colin Andrew, středopolař Marcel Čermák a útočník Quadri Adideriran, tři ale také Dynamo opustily. Po odchodu brankáře Daniela Kerla na hostování do Táborska odešli také dva další fotbalisté. A to ještě o něco dál.

Do konce sezony bude využívat služeb brankáře Matěje Luksche slovenská Podbrezová. Aktuálně čtvrtý tým tamní nejvyšší soutěže, který bojuje o postup do skupiny o titul, bude 24letého českobudějovického brankáře zaměstnávat do konce června 2023. A sám Luksch se chystá na svou už druhou štaci na Slovensku. V sezoně 2020/21 pomohl dotáhnout Liptovský Mikuláš k postupu do první ligy, v následující sezoně v ní odchytal celkem 16 zápasů.

Souboje Dynama bude jen na dálku sledovat také Jakub Švec. 22letý fotbalista, který do Dynama přišel vloni v červenci z Dunajské Stredy, stráví jarní část sezony ve Skalici. Na Slovensku si Švec vyzkouší v nejvyšší soutěži už svůj čtvrtý tým. V ligovým fotbalem začínal ve Zlatých Moravcích, start si připsal v Dunajské Stredě a také Liptovském Mikuláši. Teď se připojí ke Skalici, který patří předposlední jedenácté místo.