Vydařené soustředění v Chorvatsku má za sebou i stoper Dynama Lukáš Havel. Vytáhlý budějovický mladík nastoupil do dvou turnajových zápasů a také díky jeho dobrým výkonům budějovičtí fotbalisté neinkasovali žádný gól. „Celkově soustředění hodnotím velmi pozitivně, oproti sousředěním v České republice to byla obrovská změna," konstatoval Lukáš Havel.

Jihočeši se stali šampiony turnaje Medulin Cup 2019, když dokázali porazit chorvatský Šibenik (2:0), bosenskou Krupu na Vrbasu (1:0) a ve finále pak bosenského mistra Zrinjski Mostar (2:0). Vedle slušné produktivity se tým Davida Horejše prezentoval precizní defenzivou. „Ze tří zápasů jsme nedostali ani jeden gól, a to svědčí o velmi dobré práci celé defenzivy. Nejedná se jen o obránce, celý tým bránil výborně. My jsme se na to stále snažili myslet, že když nedostaneme gól, tak nám pak bude stačit, když třeba jen jeden vstřelíme. Celkem jsme jich vstřelili pět, takže můžeme být spokojeni," řekl Lukáš Havel.

Výborný budějovický hlavičkář měl ale v posledním zápase na turnaji nelehkou úlohu. Na hrotu útoku bosenského klubu totiž nastoupil bez dvou centimetrů dvoumetrový útočník Dalibor Veselinović, se kterým Lukáš Havel svedl nespočet hlavičkových soubojů. „Podobným typem fotbalisty je například Lukáš Magera, ale tenhle hráč Mostaru byl ještě mohutnější. Myslím, že jsme ho ve spolupráci s Novasem (Pavlem Novákem) dobře ubránili a k ničemu velkému jsme ho nepustili," pochvaloval si Havel.

Lukáš Havel vs. Dalibor Veselinović
Lukáš Havel sváděl ve finále turnaje v Medulinu souboje s Daliborem Veselinovićem.

Budějovický rodák soustředění v chorvatském Medulinu hodnotil pozitivně. Vůbec mu nevadilo náročnější cestování autobusem a týden u Jaderského moře považoval za maximálně vydařený. „Pro mne to bylo velice příjemné. Absolvoval jsem vůbec první soustředění v zahraničí a oproti soustředěním v České republice je to samozřejmě obrovská změna. Jsem rád, že jsem tady mohl být," řekl dále Lukáš Havel. Část hráčů Dynama se odhodlala vyzkoušet i moře a mladý budějovický stoper byl jeden z nich: „V moři jsem byl, ale jen po kolena. Bylo strašně studené, celý jsem tam nevlezl (s úsměvem)."

Do startu jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY chybí ještě téměř tři týdny, přesto se Budějovičtí na soustředění v Chorvatsku naladili do dobré pohody. Aktuálně věří, že by se jim to mohlo hodit v důležitých zápasech druhé poloviny sezony. „Jaro bude velmi náročné. Ale věřím, že nám toto soustředění pomůže splnit cíl, který jsme si dali. Zahájili jsme jaro pohárem a snad ho pohárem i ukončíme."