Podzimní předehrávku jarního 16. kola Fortuna národní ligy zvládli na jihu Čech lépe fotbalisté Vlašimi. Na jihu Čech vyhráli tři poslední zápasy, v nichž Dynamu nastříleli deset gólů. Velkou produktivitu potvrdil především dvougólový Pavel Vyhnal a naopak velké zklamání po zápase neskrýval stoper Lukáš Havel, který své dvě velké šance neproměnil.

Lukáš Havel
Stoper Dynama Lukáš Havel zahájil zápas na lavičce náhradníků. Na hřiště se dostal ale již ve 22. minutě, kdy střídal zraněného Lukáše Poučka. “Samozřejmě to není úplně jednoduché, protože jsem vstal z lavičky, udělal jsem dva sprinty a hned jsem musel na hřiště. Chvilku mi trvalo, než jsem se do zápasu pak dostal, v dalších minutách se mi ale hrálo již dobře,” řekl mladý budějovický obránce.

Se zápasem ale podobně jako ostatní spoluhráči spokojený nebyl. “Prospali jsme celý první poločas. Na zápas jsme se sice pečlivě připravovali, ale pak jsme právě ten první poločas vůbec nezvládli. Ve druhém poločase jsme to pak zkoušeli nějak dohnat, ale v posledních zápasech se nám nedaří střílet góly,” popisoval Lukáš Havel.

Právě on se mohl stát hrdinou zápasu. Za stavu 0:1 v úvodu druhé půle ale svou velkou gólovou šanci neproměnil. Další šanci měl pak ještě deset minut před koncem, avšak ani napodruhé se neprosadil. “Obě moje šance byly stoprocentní. To jsou situace, kdy prostě musíme na této úrovni dávat góly. Je mi to moc líto, že jsem ani jednu ze šancí neproměnil. Soupeř každou naší chybu potrestal a my jsme nebyli vůbec produktivní,” uzavřel.

Pavel Vyhnal
Naprosto mimořádnou sezonu prožívá útočník Vlašimi Pavel Vyhnal. Ten kvůli zranění kotníku vynechal úvodních šest kol, avšak po svém návratu na trávníky svými góly táhne Středočechy tabulkou do horních pater. V Českých Budějovicích nastoupil ke svému devátému utkání v letošní sezoně a zaznamenal již svou desátou a jedenáctou branku!

Vlašimští do zápasu vstoupili opatrně, po úvodním náporu Dynama ale hned udeřili. “Domácí začali aktivně a v úvodu nás přehrávali. Asi tak od desáté minuty jsme ale začali více držet míč a postupně jsme se dostávali i do několika náznaků šancí. Vše pak vygradovalo v pětadvacáté minutě, kdy jsme dali po rohu gól,” popisoval Pavel Vyhnal dění na trávníku.

První gól zápasu označil za důležitý, ten druhý pak ocenil i po estetické stránce. “Ani nepamatuji, kdy naposledy jsem to takto trefil. Padlo to tam krásně a jsem za to moc rád,” podotkl a jedním dechem dodal, že Dynamo je pro fotbalisty Vlašimi oblíbeným soupeřem: “Nám se v Budějovicích daří a jeli jsme sem s cílem vyhrát. Na Budějky si tak nějak věříme a dnes se to opět potvrdilo.”

Dnes již zkušený sedmadvacetiletý útočník mohl usilovat i o hattrick. To by se ale nesměl nechat čtvrt hodiny před koncem hloupě vyloučit za zakopnutí balonu. “Já si u lajny nechal skočit balon a myslel jsem si, že jsem ještě ve hřišti. Chtěl jsem to nakopnout nahoru na útočníky. Jenže jsem byl mimo hrací plochu, a tak to vypadalo spíš jako zakopnutí balonu než nákop na spoluhráče. Z tohoto pohledu to moje vyloučení bylo zasloužené,” dodal závěrem.