Konečně. Fotbalisté Dynama prolomili černou devítizápasovou sérii bez výhry a na konto si připsali první jarní výhru, když na půdě Frýdku-Místku zvítězili 2:1. Podruhé za sebou v základní sestavě nastoupil i mladý stoper Lukáš Havel, který odvedl dobrou práci v defenzivě a navíc zahrozil i v ofenzivě.

Lukáši, konečně jsme se dočkali první jarní výhry..
Jo to pro nás samozřejmě obrovská úleva. Čekání na první jarní vítězství bylo opravdu dlouhé a jsem rád, že si můžeme konečně užít ten pocit z výhry.

Jak byste zápas ve Frýdku-Místku charakterizoval?
Především v prvním poločase jsme byli aktivnější. Byli jsme více na balonu, byli jsme nebezpečnější a i když domácí dokázali po naší vedoucí brance srovnat na 1:1, zvládli jsme jim ještě před přestávkou odskočit na 2:1, a to rozhodlo.

Podruhé během dvou zápasů jste nastoupil v základu. To je určitě příjemné, že?
Tuto šanci chci určitě chytnout za pačesy a mým cílem je, abych se v základní sestavě udržel tak dlouho, jak jen to bude možné.

Vedle defenzivní činnosti jste se dostal i do jedné velké šance. Co chybělo, aby vaše hlavička skončila po standardce gólem?
Tohle bych měl určitě proměňovat. Při standardce jsem si odskočil od obránce a měl jsem to na hlavě. Je škoda, že jsem netrefil bránu, ale dnes jsou důležité hlavně ty tři získané body.

Šance na postup jsou stále minimální, přesto je stále o co hrát, souhlasíte?
Bude to těžké, ale v každém zápase chceme hrát naplno, aby jsme ten boj o postup ještě zdramatizovali. Podívejte se na Příbram, ta také začala vlažně a teď měla sérii několika vyhraných zápasů a rázem se posunula na postupovou druhou příčku. Když budeme v každém zápase hrát na výhru, tak se může stát cokoliv.

Sérii bez výhry jste nyní přerušili na hřišti soupeře, teď jí budete chtít určitě přerušit i doma, že?
Věřím, že nás výhra ve Frýdku-Místku nakopne a že na toto vítězství navážeme i v domácím prostředí proti Sokolovu. Lidem na jihu Čech jsme toho hodně dlužni a uděláme vše pro to, abychom si napravili reputaci.