Neuběhla ještě ani minuta středečního pohárového zápasu Dynama na hřišti Hlavice, když Luboš Pecka nasměroval Jihočechy do osmifinále Ondrášovka Cupu. Právě dvaatřicetiletý fotbalista se postavil k zahrávání přímého kopu z dvaceti metrů a nabídnutou příležitost využil beze zbytku. Balon ze své levačky nasměroval přesně do šibenice hlavické brány, čímž pro hosty zaznamenal veledůležitý uklidňující gól. Dynamo nakonec vyhrálo bez problémů 3:1.

Luboš Pecka nastoupil do zápasu s Hlavicí na postu levého záložníka, kam ho již poněkolikáté umístil trenér Jaroslav Šilhavý. Tak trochu symbolicky těsně před výkopem prohodil pár slov s domácími fanoušky, kteří ho pamatovali z působení v nedaleké Mladé Boleslavi. Dokonce mu popřáli hodně štěstí, které přišlo velmi záhy.

Snad po deseti vteřinách hry se domácí fotbalisté dopustili čtyři metry za vápnem faulu a právě Luboš Pecka poslal precizně zahraným přímým kopem Dynamo do vedení. "Byl to parádní trestňák z výborné vzdálenosti akorát pro leváka. K míči se sice nejdříve stavěl Raky (Michal Rakovan, pozn. autora), ale nakonec jsem si řekl, že bych to mohl přes zeď zkusit já a nakonec to vyšlo parádně," culil se trochu netradiční exekutor přímých kopů Luboš Pecka.

Za podobně zahraný přímý kop by se nemuseli stydět ani ti nejvyhlášenější zakončovatelé podobných standardek. Po krásné střele přímo do horního rohu se domácí brankář Samoel sotva ohlédl. "Takhle přesně do šibenice a ještě s pomocí tyče jsem to sice neplánoval, ale tam někam do těchto míst jsem mířit chtěl. Je pravda, že to tam padlo krásně," pochvaloval si Pecka, který uznal, že jeho branka byla pro další vývoj pohárového zápasu naprosto klíčová: "Ten gól nám určitě pomohl. V pohárech je to o prvním gólu a když jsme se trefili hned v první minutě, tak se nám pak samozřejmě dýchalo o hodně lépe. Poháry jsou hodně specifické a je určitě dobře, že jsme pak přidali druhý gól, který nás pak definitivně uklidnil."

Utkání na hřišti Hlavice nebylo pro Jihočechy důležité pouze z pohárového hlediska. Tým po ligovém propadáku na hřišti Příbrami potřeboval nutně zabrat. "Před zápasem jsme si s kluky říkali, že uděláme vše pro to, abychom si v poháru zase trochu zvedli sebevědomí. Potřebujeme se zase od něčeho odrazit a já doufám, že se nám to povedlo," přikyvoval prachatický odchovanec.

Zatímco většina fotbalistů A-týmu Dynama se na vesnickém stadionku představila poprvé, Luboš Pecka nastoupil v Hlavici již ke svému třetímu utkání. "Doteď jsem ale nejlepší vzpomínky rozhodně neměl. Nejdříve jsem tady hrál jednou s béčkem Mladé Boleslavi a prohráli jsme tady 1:0. Nastoupil jsem tu ale také s áčkem, kdy jsme tady před dvěma lety vypadli z poháru. Zápas tehdy skončil 2:2 a vypadli jsme na penalty. Takže teď do třetice všeho dobrého," vypočítával s úsměvem Pecka.

Při dotazu na osobní pocity z průběhu letošní sezony ale nejlepší ligový střelec ze sezony 2006/07 rychle zvážněl. Vždyť gól na hřišti účastníka ČFL byl pro Pecku vůbec prvním soutěžním gólem v letošní sezoně. "Pořád přemýšlím nad tím, co bych měl dělat, aby se mi zase začalo střelecky dařit. Doufám, že mi tenhle gól jenom pomůže a vše půjde zase k lepšímu," řekl na téma střílení gólů.

Po postupu přes tým Hlavice mají Jihočeši jistotu, že si v letošní sezoně zahrají minimálně o další dva soutěžní zápasy více. V další fázi soutěže je čekají dvě utkání s Teplicemi. "Výhrou nad týmem Hlavice jsme postoupili již do osmifinále a jsme tedy mezi nejlepšími šestnácti celky. Dvojzápas s Teplicemi nebude sice vůbec jednoduchý, ale přesto si myslím, že šance na postup jsou naprosto vyrovnané. Pokud bychom postoupili, tak pak se může stát cokoliv," dodal na závěr Pecka, který ale nyní již myslí především na příští neděli 17. října, kdy Dynamo přivítá na domácím hřišti Baník Ostrava.