V úterním zápase proti rumunské Pandurii se v základní sestavě Pavla Tobiáše objevil nový muž. Vše nasvědčuje tomu, že se stane zkušený forvard novou akvizicí Dynama. "Vedle Tomáše Sedláčka nemáme v útoku žádného zkušeného hráče, a proto by byl pro nás Ľubomír Meszároš vítanou posilou," říká sportovní manažer klubu Roman Rogoz.

Třicetiletý střelec má toho za sebou ve fotbalové kariéře hodně. Odchovanec Slovanu Bratislava, kde působil od roku 1986 ve všech mládežnických kategoriích, stihl také angažmá v Turecku (Elazigspor, Adanaspor) a Řecku (Panionios). Na Slovensku oblékal ale vždy pouze dres Slovanu Bratislava, za který stihl nastoupit ke 185 zápasům, v nichž zaznamenal celkem 51 zásahů do černého. "Ve Slovanu Bratislava mi končila smlouva a nový trenér Dušan Uhrin spíše preferoval taktiku s jedním útočníkem. V tak velké konkurenci by se bylo těžké prosadit," řekl a dodal, že on chce hlavně hrát a ne vysedávat na lavičce. V loňské sezoně sice nedostával v dresu Slovanu tolik příležitostí, většinou jako střídající hráč ale stihl v jednatřiceti zápasech nastřílet pět branek. Velkým lákadlem však pro zkušeného útočníka bylo nasazení Slovanu do předkola Ligy mistrů. "Bylo by skvělé, kdyby mělo Slovensko v takto prestižní soutěži nějaké zastoupení. Určitě budu Slovan sledovat a držet mu na dálku palce," přiznal.

Trenér Tobiáš o Ľubomíru Meszárošovi:
"Meszároš je nejen slovenskou ligou prověřený hráč a nastupoval i za reprezentaci. Zkušený útočník s dobrým krytím míče. Myslím, že bychom takového hráče měli získat. S Tomášem Sedláčkem si v zápase docela rozuměli a byla by to určitě vítaná posila."


Hráč s pžezdívkou "Mesi" přicestoval do Rakouska po vlastní ose automobilem. "Když cestou domů nezabloudím, tak to bude v pohodě," řekl s úsměvem. "Cesta mi zabrala asi pět hodin." Rodák z Bratislavy měl po skončení duelu družný rozhovor s lodivodem Dynama Pavlem Tobiášem a sportovním manažerem Romanem Rogozem. "Zatím jsme předběžně domluvení a vypadá to, že budu v Budějovicích působit," uvedl Meszároš a celou situaci ještě vyjasnil: "Měl jsem i jiné nabídky, ale v tuto chvíli už není víceméně o čem hovořit."

Útočný hrot, jenž v roce 2000 získal cenu Petra Dubovského pro nejlepšího slovenského hráče do jednadvaceti let, budějovický klub znal. "Většina hráčů na Slovensku sleduje i českou ligu, a tak jsem o Dynamu věděl. Navíc se z testů vrátil Piri (Diogo Pires-poznámka aut.), a ten mi řekl pár informací. Další údaje jsem věděl od mého manažera," zmínil i Brazilce, se kterým se celek z jihočeské metropole nedohodl.


Své pocity a spokojenost v Dynamu se snažil po úterním utkání sdělit lámanou angličtinou, rukama i nohama Everson Alan De Lima, jenž zatím patří k příjemným překvapením. "Dynamo je very good...Jsem moc rád, že jsem tady. Pěkný stadion, spoluhráči jsou také skvělý. Nejvíce si samozřejmě rozumím s mým krajanem Fernando Hudsonem," vysvětloval a vyjádřil také své zklamání z toho, že v týmu nakonec není testovaný Diogo Pires. "To je můj dobrý kamarád, ale nakonec tu nepodepsal a vrátil se zpátky do Bratislavy." Důrazný hráč nastoupil proti rumunskému celku na pozici pravého beka a působil jistým dojmem. Zároveň děkoval trenéru Pavlu Tobiášovi za projevenou důvěru. "Pan Tobiáš je vynikající trenér." Dával si i vysoké šance na základní sestavu. "V prvním zápase proti Jablonci chci nastoupit hned od začátku, budu o to bojovat!"

Lima odmítl vůbec porovnávat podmínky na Maltě a v Čechách. "Na Maltě to bylo dobré angažmá, ale tady v Dynamu je to úplně o něčem jiném. Jsou tu dobří hráči, rychlá hra, vysoké tempo. Vysoká kvalita," nabídl svoji verzi.

Po konci krátkého interview se moc omlouval za svoji špatnou angličtinu a slíbil, že se bude učit. Neustále se usmívající hráč také zmínil, že velmi rád navazuje kontakty s brazilskými hráči v jiných týmech. To bylo patrné i po střetnutí s SC Pandurii. Ještě na hřišti se seznámil s Portugalcem a Brazilcem, kteří v barvách rumunského týmu působí.

Brazilský stoper je na jihu Čech na dvacetidenní zkoušce a k definitivnímu potvrzení jeho angažmá už zbývají pouze formality. "Ještě je potřeba podepsat s hráčem smlouvu v anglickém jazyce, což požaduje jeho agent," sdělil našemu webu generální manažer budějovického klubu Jiří Kotrba, jenž si pochvaloval příchod hráče, který může nastoupit téměř na všech postech v obraně. Podobně pozitivně se vyjadřoval i o druhém angažovaném středním obránci Mariánu Jarabicovi.