Jen málokdo by věřil tomu, že by se během víkendových sněhových přívalů dal hrát fotbal. Fotbalisté Dynama to zvládli a navíc uspěli. V prvním přípravném zápase v rámci Tipsport ligy vyhráli na umělé trávě v Luční ulici nad Sokolovem 3:1. "Právě ale nepříliš příznivé počasí hru obou celků znatelně ovlivnilo," řekl po zápase útočník Ľubomír Meszároš, který vstřelil vítěznou branku budějovického týmu.

Jihočeši odehráli proti Sokolovu dokonce hned dvě utkání. Do prvního, v rámci Tipsport ligy, poslal trenér Šilhavý zkušenější mančaft, který po zásluze zvítězil. Celý zápas odehrál na hrotu útoku také útočník Ľubomír Meszároš, který v 67. minutě za stavu 1:1 vstřelil rozhodující gól. "Po jedné z našich akcí Marián Jarabica vracel míč dovnitř do šestnáctky a já jsem to vlastně z první tak nějak trefil pod břevno," vzpomínal s úsměvem střelec tří podzimních prvoligových gólů.

Zápas proti druholigovému týmu týmu to neměli fotbalisté Dynama vůbec jednoduché. Sokolovští fotbalisté hráli důrazně od podlahy a místy byl k vidění více boj než pohledný fotbal. "Hrálo se na těžkém terénu, a to ovlivnilo celý ten zápas. I když na umělé trávě nebyla žádná vrstva sněhu, byl povrch hodně zmrzlý a těžko se na něm pohybovalo," dodal Meszároš, který se bude snažit další branku vstřelit ve středečním zápase, kdy se Jihočeši střetnou s domácí Plzní. "V první řadě jde ale o přípravu a takovéto zápasy v samotném úvodu přípravy slouží spíše jako takový příjemnější způsob nabírání kondice. V žádném zápase ale nechceme prohrát a nejinak tomu bude i teď proti Plzni," řekl na závěr zkušený slovenský střelec.

O tom, že Dynamo hrálo v neděli proti namotivovanému soupeři nepochyboval ani trenér Jaroslav Šilhavý. "Většinou to tak bývá, že když hraje druholigový celek s prvoligovým, tak ten z nižší soutěže má o velkou motivaci postaráno," všiml si trenér Dynama, který byl s výkonem i výsledkem spokojen. "Na tak těžkém terénu se kvality týmů hodně srovnávají, takže jsme samozřejmě moc rádi, že jsme zápas proti Sokolovu zvládli," dodal trenér Jihočechů.

Druhé utkání proti Sokolovu budějovičtí fotbalisté sice prohráli 0:2, porážku bral ale kouč s nadhledem. "Pro nás bylo důležité, že jsme právě proti Sokolovu mohli odehrát dvojutkání a že prakticky všichni hráči odehráli celých devadesát minut. V této fázi přípravy je to pro všechny hráče důležité," řekl trenér Šilhavý, který se s týmem představí v Plzni opět ve středu, kdy v boji o postup Dynamo čeká souboj s domácí Viktorií.