Hráči SK Dynamo České Budějovice kategorie U19 začínají novou sezonu v nejvyšší dorostenecké soutěži utkáním v Mostě. Soutěž byla upravena. V lize bude hrát o dva týmy více, celkem tedy 18 mužstev. Během přípravného období odehráli dorostenci devět utkání - s bilancí šesti výher, jedné remízy a dvou porážek.

Utkáním na půdě Mostu vstoupí jihočeští dorostenci dnes do nové sezony nejvyšší mládežnické ligy v kategorii U19. Další dvě utkání budou hrát dorostenci Dynama v domácích podmínkách na Složišti. „Hned v úvodu máme Slavii a Spartu. To jsou hodně atraktivní soupeři,“ uvedl trenér staršího dorostu Jan Dvořák. Ze soutěže žádný tým po uplynulé sezoně nesestoupil. Liga byla o dva týmy rozšířena. Nejvyšší dorosteneckou soutěž bude hrát nově 18 týmů. „S tím určitě žádný problém nemáme. Bude se hrát v sezoně o čtyři zápasy více, a to nepředstavuje žádnou výraznější zatěž navíc,“ dodal Dvořák.

Se Slavií budou dorostenci hrát ve středu 17. srpna. Sparta na jih Čech přijede v sobotu 20. srpna. Oba zápasy mají shodný výkop v 11 hodin. Kádr staršího dorostu prošel obměnou. Stejně jako v předešlých letech se většina hráčů posunula o jednu věkovou kategorii výše. Pouze u staršího dorostu byla situace složitější, protože klub v podstatě spojil dvě věkové kategorie, z nichž vybíral hráče pro letošní sezonu.

Šeftrenér Pavel Tobiáš s trenérem Janem Dvořákem mají k dispozici celkem dvaadvacetičlenný kádr, který tvoří tři brankáři, šest obránců, osm záložníků a pět útočníků.

KÁDR U19 PRO SEZONU 2011/2012:
Brankáři: Vokatý, Trnka, Maruška.
Obránci: Schloff, Kabele, Novotný Radek, Novotný Jiří, Malý, Mravec.
Záložníci: Kadula, Radouch, Staněk, Slavík, Čadek, Dvořák, Wermke, Mar. Petráň.
Útočníci: Linhart, Vaněk, Šergl, Čejka, Cihlář.

V průběhu letní přípravy na novou sezonu odehráli starší dorostenci Dynama devět zápasů. Vyhráli turnaj v Písku a nestačili jen na seniorské týmy Strakonic a Českého Krumlova. Nejlepším střelcem přípravy byl Daniel Vaněk, který vstřelil šest branek. V generálce na nový ročník ligy dorostu vyhráli mladíci Dynama na hřišti Vysočiny Jihlava 2:1, když se střelecky prosadili Radek Novotný a David Radouch.

PŘEHLED PŔÍPRAVNÝH ZÁPASŮ U19:
SK Strakonice 1908 – SK Dynamo ČB U19 4:0 (2:0).
SK Dynamo ČB U19 - MAS Sezimovo Ústí U19 8:1 (5:0), branky: Vaněk 2, Slavík, Martin Petráň, Kadula, J. Novotný, Čejka, Staněk.
SK Dynamo ČB U19 - FC Písek U19 6:0 (4:0), branky: Linhart, Martin Petráň, Schloff, Vaněk, Čejka z penalty, Šergl.
Český Krumlov - SK Dynamo ČB U19 3:0 (1:0).
SK Dynamo ČB U19 - Motorlet U19 3:0 (1:0), branky: Vaněk, Šergl, Martin Petráň.
SK Dynamu ČB U19 - Akademie Linec 5:2 (2:1), branky: Čejka, J. Novotný, Šergl, Kabele, Martin Petráň.
Drážďany U19 - SK Dynamo ČB U19 2:2 (1:2), branky: Vaněk 2.
SK Dynamo ČB U19 - Milevsko 3:1 (1:1), branky: Wermke, R. Novotný, Čejka.
Vysočina Jihlava U19 - SK Dynamo U19 ČB 1:2 (0:1), branky: R. Novotný, Radouch.
Sestava v posledním přípravném zápase: Vokatý (65. Trnka) - Kabele (46. Schloff), J. Novotný, R. Novotný, Malý (80. Kadula) - Kadula (65. Radouch), Čadek (65. Dvořák), Slavík (65. Staněk), Wermke (65. Mravec) - Čejka (46. Cihlář), Vaněk.

Jan Dvořák (trenér Dynama): „V posledním přípravném utkání s Jihlavou jsme podali kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. Dařila se nám kombinační hra a rychlý přechod do útoku. Ve 4. minutě po rohovém kopu Wermkeho skóroval hlavou Radek Novotný. V 9. minutě po rychle vhozeném autu přihrál ideálně Slavík Vaňkovi, který zakončoval nepřesně. Ve 12. minutě se do 100% brankové příležitosti dostal Čejka, ale jeho střelu brankář vyrazil na rohový kop. Do poločasu jsme měli více míč na kopačkách a soupeře do vážné šance nepustili. Začátek druhého poločasu se nám nedařila přihrávka a dostávali jsme se pod tlak, který soupeř využil vyrovnávací brankou. V 72. minutě ale proměnil pokutový kop Radouch a do konce utkání jsme si vypracovali čtyři další 100% brankové příležitosti, ale branku už nedali.“