Dobrou formu z posledních zápasů se bude snažit budějovické Dynamo potvrdit znovu v sobotu, kdy na Střeleckém ostrově přivítá Karvinou. Slezský celek se v posledním zápase postaral o největší senzaci celého kola, když vyhrál na hřišti Plzně. Dařilo se i Jihočechům, kteří uspěli v Brně a prodloužili venkovní neporazitelnost. Kdo se bude radovat v sobotu? Utkání startuje ve 14:00.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

MFK Karviná
www.mfkkarvina.cz/
11. místo (13 bodů)
Postavení v tabulce
9. místo (15 bodů)
14:18
Skóre
10:13
Brandner (4)
Nejlepší střelec
Papadopulos (3)
Javorek (3)
Nejvíce asistencí
Papadopulos,
Bartošák (2)
Brno - Dynamo 1:3
Poslední zápas
Plzeň - Karviná 0:1
VRVVP
Forma
VPPVV

MFK Karviná

Slezský klub se v minulé sezoně zachránil, když skončil na konečném čtrnáctém místě, ale díky situaci s koronavirem nemusel do baráže. Do nového ročníku vstoupil velice dobře a po šesti kolech měl na kontě devět bodů.

Karvinským se daří i po měsíční přestávce, která přišla na přelomu října a listopadu. Po pauze vyhráli svěřenci Jarábka na domácím stadionu proti Bohemians, po dvou porážkách si v posledním odehraném kole vyšlápli na západočeskou Plzeň.

Největší ofenzivní hrozbu Karviné představuje předsezónní posila Michal Papadopulos, který už nasázel tři branky a mimo jiné rozhodl zmiňované utkání v Plzni. Dvě vychytané nuly už má brankář Petr Bolek.

David Horejš před utkáním s Karvinou

„Čeká nás těžký soupeř. Naposledy dokázal vyhrát v Plzni, kdy podal velice dobrý výkon. Je to mužstvo, které je v tabulce venkovních zápasů na třetím místě, takže nás nečeká nic lehkého. Chceme potvrdit důležité body, které jsme získali na hřišti Brna."

Poslední vzájemné utkání – 7. 6. 2020:
MFK Karviná - SK Dynamo ČB 0:0
ŽK: Taiwo, Lingr - Javorek. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Matoušek.
Sestava Karviné: Bolek – Jan Moravec, Santos, Šindelář, Čonka – Qose, Marek Hanousek (88. Guba) – Taiwo, Lingr, Ba Loua (80. V. Vukadinović) – Mu. Tijani (71. Kubala).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, L. Havel, Talovierov, Kladrubský – Brandner (68. Kulhánek), Čavoš, Havelka (57. Javorek), Šulc, Mršić (76. Mészáros) – Schranz.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu ve 14:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Ginzel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Milan Flimmel a Jiří Kříž.

Sdílej článek!