Rozhodl ve velkém stylu. Stoper Dynama Lukáš Havel odehrál ve Varnsdorfu mimořádné utkání. Jako tradičně zastavoval útočné nájezdy soupeře a navíc znovu potvrdil, že umí střílet i góly. Na severu Čech se prezentoval parádními nůžkami, které nakonec Dynamu přinesly v důležitém zápase tři body za výhru 1:0.

Lukáši, asi se shodneme, že na hřišti Varnsdorfu to byl těžký zápas..
Ano, přesně tak, byl opravdu těžký, hodně těžký. Už před zápasem jsme věděli, že to nebude snadné utkání. Varnsdorf má opravdu velmi dobře propracovanou obranu, a to se dnes potvrdilo.

Jak jste se na soupeře tedy připravovali? Čím jste ho chtěli překvapit?
Řekli jsme si, že budeme hrát stále tu naší hru, která se v posledních zápasech osvědčila. Cílem bylo, abychom balon dávali rychle od nohy a abychom hru točili ze strany na stranu. Věděli jsme, že proti jejich zformované defenzivě to bude jediná cesta, jak uspět.

V úvodu jste byli hodně aktivní a chyběl tomu asi jen gól, že?
Naší snahou bylo do zápasu vlétnout a chtěli jsme, aby to byly prostě z naší strany bomby. To se nám i povedlo, měli jsme i dvě velmi dobré šance, avšak gól z toho nakonec nebyl.

Vaše chvíle přišela v 60. minutě, kdy jste se krásně trefil přes hlavu a poslal jste Dynamo do vedení. Jak jste gólový okamžik viděl?
Byl to opravdu nádherný gól, myslím (s úsměvem). Ne, vážně. Byl jsem úplně nadšený, nevím, jak to popsat, protože to byl asi nejlepší gól, který jsem kdy dal. Kláda (Jiří Kladrubský) to poslal přesně do míst, kde jsem byl připravený a vše pak vyšlo úplně ideálně. Navíc to byl nakonec vítězný gól, takže naprostá spokojenost.

Vy osobně jste pak v závěru sváděl souboje s dlouhánem Kouřilem. Všechny hlavičkové souboje jste vyhrál, a to bylo také důležité..
On je opravdu hodně vysoký. Má snad přes dva metry, a když se z pozice stopera posunul do útoku, bylo jasné, že to na něj budou nakopávat. Dobře jsme si s ním ale poradili a jsme za to rádi.

Po nesmírně důležité výhře ve Varnsdorfu následuje reprezentační pauza a po ní ještě předehrávka prvního jarního zápasu se Žižkovem. Tam to bude chtít potvrdit roli favorita a vyhrát, že?
Přesně tak. Výhra ve Varnsdorfu nás posunula zpět na první místo tabulky. A pokud uspějeme i v posledním kole ze Žižkovem, bude to z naší strany nádherný podzim.

Výstavní trefa Lukáše Havla v zápase s Varnsdorfem

Činnost A-týmu SK Dynamo ČB je i v roce 2018 podporována finančními prostředky z projektu Jihočeského kraje "Podpora výkonnostního sportu dospělých."