V přípravných zápasech byl velkou jistotou zadních řad sestavy Českých Budějovic. Jenže za první dvě kola Gambrinus ligy inkasoval spolu se svými spoluhráči hned osmkrát! Dvaatřicetiletému Romanu Lengyelovi po utkání na Dukle nebylo moc do řeči. „Inkasovali jsme ve dvou zápasech osm gólů, to je tragédie," smutní zkušený stoper.

Čím si vysvětlujete, že jste inkasovali podruhé za sebou čtyři branky?
V prvním poločase se Dukla dostala jednou do našeho vápna a hned vstřelila branku. Ve druhé půli to bylo obdobné. Soupeř měl několik šancí, ale byl produktivní. Hlavně že jsme si před zápasem říkali, že fotbal se hraje ve vápnech a hrát od vápna k vápnu je k ničemu… Když nejsme v šestnáctkách důrazní, tak jsme za to potrestaní. Situace se znovu opakuje, vstřelili jsme dvě branky, ale nemáme ani bod.

Ale začátek jste měli výborný, již ve čtvrté minutě jste šli do vedení. Neuspokojila vás rychlá branka?
To si nemyslím. V prvním poločase jsme měli plno šancí, bohužel jsme žádnou další neproměnili. Poté nás trochu zabrzdil vyrovnávající gól. Ve druhé půli už to bylo ze strany Dukly prakticky co střela, to gól.

Vy sám jste měl v prvním poločase zajímavou možnost. Jak se to celé seběhlo?
Dostal jsem centr ze strany a hlavou jsem to dobře trefil. Gólman ten zákrok udělal trošku pro diváky a efektivně to vyrazil na roh. Kdybychom dali v první půli na 2:0, mohlo to být jiné, ale to jsou kdyby. Inkasovali jsme ve dvou zápasech osm gólů, to je tragédie.

Zažil jste někdy podobnou situaci?
Nevím, ale asi ještě ne. Může se stát, že za sezonu jednou dvakrát dostaneme venku větší počet branek, ale to bylo, při vší úctě k Dukle u jiných soupeřů. Ale toto je strašné.

V čem se lišily ty dva duely?
Myslím si, že jsme nastoupili stejně odhodlaní, jako se Spartou. Ale srážejí nás zbytečné chyby a laciné góly. My soupeřům zbytečnými chybami hodně pomáháme a posadíme je na koně.

Dá se s tím něco udělat, aby to příště bylo lepší?
Nevím, co s tím budeme dělat. Hraji stopera a samozřejmě i já má svůj podíl na inkasovaných brankách.

Se Spartou jste nastoupil ve stoperské dvojici s Davidem Horejšem, na Dukle s vámi hrál Pavel Novák. Byl v tom nějaký významný rozdíl?
To je těžké říci. Je jedno kdo udělá chybu, jestli Petr nebo Pavel. Bohužel se jich dopouštíme a musíme se na příště připravit tak, abychom jsme je již neudělali.