Byl to ten starý, známý David Ledecký, jak jej českobudějovičtí fanoušci znají. Byť nejlepší kanonýr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v přípravě skóroval pouze jednou, formu Ledecký vyladil na start jara výborně a vítěznou trefou srazil Vlašim.

Do jara jste vstoupili skvěle, výhra ve Vlašimi je hodně cenná. Jak se podle vás rodila?
Hodně těžce. Byla to válka, to jsme čekali. Hrálo se na těžkém terénu se silným soupeřem. Na začátek jara jsou to pro nás zlaté tři body.

Rozhodla vaše branka z 15. minuty, kdy vás stopeři soupeře nechali až nečekaně volného.
Podařilo se mi udělat krok od obránců a v tu chvíli jsem tam byl sám. Od Ládi Martana přišel výborný centr, já jsem míč špatně trefil, ale naštěstí skončil v síti.

#15 David Ledecký

Tomu asi odpovídala i vaše gólová reakce. Jako kdybyste tomu sám nevěřil.
Nevěřil. Po přípravě, kdy jsem nebyl schopen dát gól, jsem nevěřil, že bych mohl dát gól. Ne, to si dělám legraci. Ale byla patnáctá minuta a byl jsem moc rád. Takhle se ale raduji já (usmívá se).

Věřil jste, že po chudé přípravě opět přijdou vaše gólové hody?
Ano, určitě. Příprava a soutěž jsou dvě jiné disciplíny, dva jiné sporty. Je na vás daleko větší tlak, hraje se s větším nasazením. A o to jsme radši, že jsme to zvládli. Vlašim jsme do ničeho nepustili a zaslouženě jsme získali tři body.

Nicméně vás vstřelený gól také polil živou vodou a očividně jste ožil.
Do patnácté minuty jsem byl docela zavařený na těžkém terénu. Ale pak se mi hrálo daleko lépe. Zvládli jsme utkání jako tým, to je hlavní.

Vlašim se prezentovala naopak poměrně nervózním výkonem. Překvapili vás domácí něčím?
Ani ne. Já jsem hrál za Dynamo ve Vlašimi poprvé, ale ani se Znojmem jsem tam nikdy neprohrál. Navíc i gól jsem vždy dal. Takže se mi to podařilo i do třetice. Nicméně doufám, že příští rok už sem jezdit nebudeme.

I vzhledem k ostatním výsledkům vám tato výhra může dodat klid do dalších utkání, ne?
Jasně. Brno sice vyhrálo gólem z 90. minuty, ale pokud ztratíme dvanáctibodový náskok na Brno, tak nemáme v lize co dělat. Soustředíme se na sebe. Nyní nás čeká Prostějov. Pokud budeme hrát zodpovědně na nulu vzadu, tak alespoň jeden gól vždy dáme.

Možná jedinou kaňkou je, že se vám nepodařilo přidat druhý gól, který by definitivně rozhodl o třech bodech.
Měli jsme hodně šancí, plno standardek, ale nedotáhli jsme to ani jednou. Tentokrát nás to mrzet nemuselo, snad jsme si góly nechali na příště.