Zápas s Bohemians Praha přinesl jednu dobrou zprávu všem budějovickým fanouškům. David Ledecký už zase střílí. A ještě k tomu ostrými. Forvard Dynama sice v utkání svou první velkou šanci nedal, ale i tak hlavou o rohu otevíral skóre a v závěru vstřelil vítězný gól v důležitém zápase, ve kterém Jihočeši zdolali svého soupeře 3:2.
„Byla to válka. Šli jsme za třema bodama. Fotbal sice trpěl, ale máme je a jsme rádi, že jsme se odlepili ode dna,“ popisoval své dojmy z utkání těsně po skončení zápasu loňský nejlepší střelec druhé ligy. V této sezoně se poprvé trefil před týdnem v Liberci a proti Bohemians ve své formě pokračoval.

Jaký to byl zápas pro vás?
Byl to těžký zápas. Balon se pohyboval hodně nahoře a nebyla tam moc kombinační hra a akce. Měl jsem už tu první velkou šanci. Pak přišla hlavička a s ní gól na jedna nula. Po druhém gólu jsme se ale zatáhli a pak to z naší strany bylo takové zbytečné čekání.

Vy jste v sezoně čekal na góly dlouho. Budou padat dál?
To není podstatný. Musíme hlavně vyhrávat. Nebylo příjemný být poslední a tlak už jsme trochu cítili. Teď to bude lepší.

Pojďme si připomenout vaše šance. Tu první jste měl už v úvodu střetnutí, kdy jste nedal tváří v tvář gólmanovi…
Šli jsme tam tři na dva. Patrik Brandner mě našel. Já si to dal trošku dál od nohy a pak už jsem byl blízko gólmanovi. První dotek v tomhle případě rozhodl.

A ty góly?
První gól padl z akce, co jsme trénovali. Stačilo to jen líznout a padlo to do branky. Druhý gól padl do otevřené obrany. Zase jsme šli v přečíslení. Myslel jsem, že bude Matej Mrsič střílet, ale dal to na mě a já už jsem dával míč do prázdné brány.

Zvyšoval jste na tři jedna. Čekal jste pak tak dramatický závěr?
Po gólu na tři jedna jsem si říkal, že už to je hotový. A vidíte. Nakonec z toho bylo drama. Gólů dostáváme hodně, ale dneska to nevadilo.

Byla na konci velká úleva?
Dobře jsem se na to připravili, ale druhý poločas jsme měli odehrát lépe. Já osobně jsem chtěl balon více přidržet, ale všechno mi létalo do hlav.

Přesto se ukázalo, že klíčové zápasy zvládáte. Zlín i Bohemians jste porazili…
Každý zápas je důležitý. Potřebujeme nahrát body, aby jaro bylo lepší. Plno zápasů jsme vedli a nic z toho nebylo. Teď jsme to uhráli a můžeme být v klidu přes reprezentační přestávku.