Na začátku týdne přebral Jiří Kladrubský společně s kolegou Jiřím Lerchem A-tým českobudějovického Dynama a cíl byl jasný. Připsat si o víkendu první domácí podzimní vítězství letošního ročníku FORTUNA:LIGY. A to se povedlo. „Měli jsme tam dobré akce, dobře jsme napadali. Lidé nás také přišli podpořit, přesně tohle Dynamo potřebovalo,“ hodnotil Kladrubský na pozápasové tiskové konferenci.

Jiří, první domácí vítězství v letošní sezoně je na světe. Jak zápas hodnotíte?
Od kluků skvělý výkon. Po odvolání kouče Webera se kluci zkoušeli dostat do pohody, přenést to na hřiště a fungovalo to. Fotbal není složitý, když máte vnímavé hráče, jako máme my s trenérem Lerchem, tak jsem o to dnes neměl strach. Měli jsme dobré akce, dobře jsme napadali a věřím tomu, že to bude fungovat na všechny v lize. A co nejdéle. Lidé nás také přišli podpořit, to přesně Dynamo potřebovalo.

Byl to pro vás infarktový zápas?
Spíše ten závěr. Ze začátku druhého poločasu jsme inkasovali, první poločas nám vyšel dobře, začátek toho druhého bohužel ne. Ještě se na to s trenérem podíváme. Závěr byl extrém, bylo tam spousta závarů, ale já klukům věřil a nakonec tři body máme.

Bylo to hodně vydřené vítězství. O to víc vás to ale těší, ne?
Jak jsem řekl, první poločas byl skvělý, završený gólem Lukáše Havla, v tom druhém nás ovlivnila brzo inkasovaná branka. Ale potěší to, máme tři body, ke všemu doma, kde jsme zápasy nezvládali a potřebovali jsme to jako sůl.

První domácí vítězství až v posledním podzimním zápase. To asi ani jako hráč nepamatujete.
Nepamatuji, ale zaplaťpánbůh za něj. Je to velmi cenné vítězství a velká pochvala klukům, dřeli jako koně a zasloužili si to.

V týdnu jste říkal, že z týmu cítíte odhodlání. Potvrdilo se to?
Stoprocentně. Ve středu jsem si po tréninku vzal slovo, protože jsem tam viděl odhodlání a takové to zdravé naštvání. Dnes na lavičce osm lidí stálo, fandilo a celkově tam bylo hodně emocí, přesně takhle se chová tým, který chce vítězit.

V nominaci chyběl Čolič se Škodou, co s nimi je?
Bohužel jsou nemocní, Michal Škoda má antibiotika a Benja bohužel musel se zánětem v krku do nemocnice. Počítali jsme s tím, že minimálně Benja by hrát mohl, ale v úterý jsme se dozvěděli, že to nepůjde a bude muset být v nemocnici.

Pojede se vám na Spartu lépe po dnešním vítězství?
Ano, určitě. Potřebovali jsme dnes vyhrát, to se povedlo a teď můžeme jet s čistou hlavou na Spartu.

Jak vy osobně se těšíte na Letnou?
Moc se těším. (usmívá se) Samozřejmě náš úkol s Jiřím bude připravit mužstvo, jak nejlépe umíme. Na Spartě jsem jako trenér ještě nebyl, jsem zvědavý na atmosféru. Nevím, jestli tam znám ještě někoho z hráčů, s kým jsem hrál, kromě Vorlise (Vorla), ale samozřejmě se tam moc těším.