Odchovanec Dynama a dlouholetý český reprezentant Karel Poborský slaví padesáté narozeniny.

Karel Poborský se narodil v Jindřichově Hradci, ale s fotbalem začínal v Třeboni. Za A-tým Dynama debutoval na jaře 1990 ve druhé lize a rok nato mu pomohl k postupu do první ligy.

V nejvyšší soutěži se poprvé představil v srpnu 1991 proti Bohemians, 15. 3. 1992 v domácím střetnutí s Banskou Bystricí se radoval z prvního ligového gólu. Byl jedním ze strůjců památného podzimu 1993, po němž Dynamo přezimovalo druhé za Spartou. V černobílém dresu nakonec odehrál 94 zápasů a vstřelil 17 gólů.

Pozvánku do národního týmu si vysloužil poprvé v roce 1994. Zazářil na Euru v Anglii, jeho dloubák proti Portugalcům ohromil celý fotbalový svět. „Gól mě posunul někam úplně jinam. Všichni najednou věděli, kdo jsem. Odpálil mě do fotbalového světa se vším všudy," popisoval tehdy.

Po odchodu z jihu Čech prošel kluby Viktoria Žižkov, Slavia Praha (mistr), Manchester United (mistr), Benfica Lisabon, Lazio Řím, Sparta (2x mistr). Na podzim roku 2005 se vrátil do Dynama, kde byl jedním z vlastníků klubu. Výrazně pomohl k návratu mezi elitu.

S kariérou se coby tehdejší šéf Dynama loučil na Střeleckém ostrově 28. 5. 2007 v závěrečném kole ligy se Slavií Praha. Diváci mu tleskali ve stoje, spoluhráči oblékli trička s jeho podobiznou a děkovným sloganem "Díky Steve". Jeho dres s číslem 8 byl navždy vyřazen z kolekce dresů.

V ligových soutěžích dohromady nastřílel 98 gólů. Byl vyhlášen Fotbalistou ČR v roce 1996, získal 2. místo ME 1996 a 3. místo ME 2004. Zúčastnil se mistrovství Evropy 2000 a mistrovství světa 2006. Jako první Čech překročil hranici 100 zápasů za reprezentaci. Celkem nastřádal 118 startů a 8 gólů.

Za celý klub přejeme hodně štěstí a zdraví do dalších let!