Českou reprezentační jednadvacítku čeká start kvalifikace o EURO 2021. V prvním zápase se mladí Češi představí již v pátek 6. září na Střeleckém ostrově proti Litvě a reprezentační kouč Karel Krejčí tak oznámil nominaci. Na Střeleckém ostrově se tak představí mimo jiné Michal Sadílek z PSV Eindhoven, Adam Hložek ze Sparty a nebo hráč Dynama Filip Havelka.

Do týmu se vrací záložník PSV Eindhoven Michal Sadílek, který absolvoval poslední reprezentační sraz v červnu s A týmem. Nováčkem v týmu je obránce David Šimek z Příbrami, jenž v aktuálním ligovém ročníku odehrál všech sedm dosavadních kol. „Dá se říct, že třeba až na Alexe Krále, který je už posunutý do áčka, jdeme do kvalifikace v nejsilnějším možném složení. Věřím, že navážeme na kvalitní výkony z přípravných utkání,“ řekl na tiskové konferenci Krejčí.

V nominaci nechybí ani jeden z největších českých talentů současnosti sedmnáctiletý sparťan Hložek. „Adam přeskočil tři kategorie, ale na Spartě dokazuje, že ligu hraje oprávněně. Byl jsem hrozně rád, že s námi odjel už červnový sraz, protože by pro něj bylo složitější rovnou začít hrát kvalifikaci. Zapadl dobře do party a utkání s Ruskem zvládl velice dobře. Má velkou šanci, že nastoupí i teď,“ uvedl Krejčí.

V pátek 6. září od 18:00 nastoupí na stadionu v Českých Budějovicích k úvodnímu zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy a soupeřem bude českému týmu Litva. „Když jsem tam byl na ligových zápasech, hlad po fotbale tam je. Je to příjemný stánek. Věřím, že v klubu pracují zapálení lidé, kteří udělají maximum pro to, aby se stadion naplnil. Věřím, že Budějovice nás nezklamou a fanoušci nás poženou za důležitou výhrou,“ uvedl Krejčí.

„Začátek bude strašně důležitý. Budu hráče připravovat na to, že Litva má kvalitu. Vycházejí z velmi dobré organizace, mají vepředu dva velice dobré hráče a spoléhají na brejkové situace. Nelze soupeře podcenit, je třeba, abychom šli do zápasu odhodlaně a koncentrovaně a od první minuty šli za vítězstvím. Jednoduchý zápas to nebude,“ řekl Krejčí.

Hned o den později se český tým vydá do Francie, kde je v sobotu a v neděli čekají tréninky v Troyes a na stejném místě odehrají v pondělí 9. září od 21:00 přípravný zápas s domácím výběrem.

Vstupenky na zápas Česko U21 - Litva U21 je možné kupovat v předprodeji na sekretariátu klubu každý pracovní den od 8:00 do 15:30. V den zápasu je bude možné koupit také přímo na pokladnách stadionu na Střeleckém ostrově za jednotnou cenu 100 Kč.

Pro školy a organizovanou mládež bude na toto utkání otevřena tribuna JIH, kam bude volný vstup na základě potvrzené rezervace a vyzvednutí volných vstupenek. Více informací získáte na emailu thajkova@dynamocb.cz.

Nominace národního týmu