Odplata za velkou křivdu ze sezony 2012/13 se nekonala. Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali v zápase 9. kola SYNOT ligy přehrát soka z Příbrami a na domácím stadionu prohráli po bezkrevném výkonu 0:3. Kapitán Ondřej Herzán jen velmi těžko hledal slova, kterými by nepovedený zápas zhodnotil: "Zápas jsme vůbec nezvládli. Dostali jsme pořádnou facku," začal své hodnocení.

Jihočeši v dosavadním průběhu sezony prohráli pouze s Plzní a Teplicemi. V ostatních šest ligových zápasech pravidelně bodovali, což možná týmu paradoxně uškodilo. "Po posledních výsledcích jsme si začali asi myslet, že jsme trochu jinde, dnes jsme ale hodně tvrdě spadli na zem. Ono se hraje hodně jinak proti soupeřům, kteří brání a pak proti soupeřům, kteří zalezou a čekají na naše chyby. My jsme ty chyby dneska dělali a Příbram nás za to trestala," řekl po zápase zklamaný kapitán týmu Ondřej Herzán.

Dynamo tahalo od samého začátku za kratší konec provazu. Po poločase prohrávalo 0:1 a zvrat ve vývoji utkání nepřešel ani po změně stran. Přitom ale nechybělo mnoho a mohlo to být v průběhu druhého poločasu 1:1, když se právě po akci Herzána dostával do slibné šance Linhart. "Kdybychom srovnali na 1:1, mohlo to být trochu jiné. Vstřelený gól by nás možná trochu nakopl. Po tom nepovedeném poločase na nás ale ležela velká deka a nedokázali jsme se z toho vůbec dostat. Naopak Příbram z každého brejku a z každého protiútoku hrozila a dostávala se do zakončení," mračil se Ondřej Herzán.

Ondřej Herzán nehledal výmluvu ani v tom, že se musel tým obejít bez dvou hráčů základní sestavy Ladislava Volešáka a Jana Vošahlíka. "V kádru je nás ale dvacet. Pokud někdo hrát nemůže, tak tady jsou další hráči, kteří by ho měli nahradit. Dnes ale těžko můžeme svalovat porážku na jednotlivce a nebo litovat, že nám někdo chyběl. Zápas jsme nezvládli a propadli jsme jako tým," dodal Herzán rezolutně.

Fotbalisté Českých Budějovic opouštěli hrací plochu se sklopenými hlavami, přesto je potřeba se dle Herzána již dívat dopředu. "My si to budeme muset vyříkat. Bude to ale asi dost těžké, takový zápas ze sebe setřást. Věděli jsme, že hrajeme o hodně. Mohli jsme se dostat v tabulce úplně někam jinam. Jenže teď jsme prakticky ztratili to, co jsme si nahráli a budeme začínat od nuly. Navíc jedeme dvakrát ven. Musíme prostě ale zvednout hlavy a přidat," nehledal si kapitán po zápase alibi.