Kádr Dynama pro novou sezonu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dostává stále reálnější obrysy. Jedním z posledních kamínků do výsledné mozaiky by měl být obránce Matěj Helešic, jenž v minulé sezoně pomohl Dynamu k postupu do nejvyšší soutěže.

V českobudějovickém klubu už Helešic dvakrát působil. V sezoně 2017/18 však odehrál vinou zranění ve druhé lize pouze čtyři zápasy. Daleko úspěšnější byla pro klub i hráče sezona následující, kdy levý vek Jihočechů nevynechal ani jeden zápas, vždy naskočil v základní sestavě a byl neodmyslitelným článkem fungující obrany Horejšova týmu, která stála za postupem do nejvyšší soutěže. Helešic však v Dynamu působil na hostování z ostravského Baníku, kam se po sezoně vrátil. V Ostravě se zapojil do přípravy, ale zřejmě by v sezoně nedostával tolik příležitostí, i proto se v úterý ráno připojí k A-týmu Dynama. Kluby nyní dolaďují podmínky Helešicova hostování na jihu Čech.

Dvaadvacetiletý Matěj Helešic je odchovancem ostravského Baníku, v jehož dresu strávil takřka celou svoji dosavadní kariéru. Výjimkou jsou pouze angažmá v Dynamu. V moravském klubu prošel nejprve mládežnickými celky a jeho výkony mu v roce 2015 vynesly i pozvánku do A-týmu, za nějž nakonec odehrál 11 utkání. Mladý obránce se prosadil i do mládežnických reprezentací a v českém dresu odehrál několik zápasů za U18, U19 a U20.