Po posledním nevydařeném utkání s Hlavicí čeká juniorku další těžký soupeř. Jede na hřiště momentálně druhého týmu tabulky – juniorky pražské Slavie. O síle Pražanů se přesvědčil v posledním kole ČFL i tým z východočeského Letohradu, kde Slavia dokázala uspět, když domácí tým porazila 1:0.

Minulý výkon proti Hlavici svěřenci Karla Musila nezvládli, když prohráli 2:3. Největší problémy měli mladíci v obranné řadě, když si s nimi Hlavice dělala doslova, co chtěla a bylo jen štěstí, že branek nepadlo do sítě domácích více. Juniorka Dynama tedy okupuje v tabulce České fotbalové ligy desátou příčku s 11 body.

To náš soupeř – juniorka Slavie, je na tom podstatně lépe, patří mu totiž druhé místo se 17 body. Má ten samý počet bodů jako vedoucí FC Graffin Vlašim. Pražané už pětkrát odcházeli ze hřiště vítězně, dvakrát hráli nerozhodně a jednou pocítili hořkost porážky. Právě jedinou porážku jim uštědřil další jihočeský zástupce v třetí nejvyšší fotbalové soutěži, FC Písek, když je na domácí půdě v 1.kole porazil rozdílem jedné branky 1:0.

V posledním kole tím samým výsledkem dokázala pražská juniorka porazit Letohrad, a to díky brance z 27.minuty, kterou vstřelil Ondřej Honka. Domácí tým byl sice od začátku aktivnější – ve 2.minutě se do míče opřel Řehák, ale jeho střelu vytáhl na roh parádním zákrokem gólman Slavie Jakub Diviš. 25.minuta přinesla první šanci sešívaných, ale Grajciar rozhýbal pouze tyčku letohradské brány. O dvě minuty později se už ale výsledek na ukazateli skóre měnil – Ondřej Honka překonal Kykala a bylo to 0:1. Do druhé půle vstoupili lépe hostující Pražané, ale další branku do letohradské sítě nepropasírovaly. V 78.minutě se pokusili o vyrovnání domácí, jmenovitě Stejskal ranou z pětadvaceti metrů Diviše nepřekonal. O sedm minut později to domácí zkoušeli znovu, ale Diviš střelu Čady mezi nohama nepropustil. V posledním utkání Slavia nastupovala v následující sestavě: Slavia B: Diviš – Kindel, Kobler, J. Hošek, Held - Grajciar, Javorek, Šimeček, Koreš (82. Vácha) – Honka (87. P. Hošek), Litteri (63. Gulajev). Pražané sází hojně na kvalitní pendly z A-týmu (např.Litteri, Vorel, Zelinka,…) a jejich odchovance.

Duel sešívaných a juniorky Českých Budějovic začíná tuto neděli v 10:15 hodin. Prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat reportáž o změnách stavu skóre utkání.