Fotbalisté Dynama České Budějovice prožili v promrzlých Teplicích velmi příjemný velikonoční Velký pátek. Zaskočili domácího favorita a po velmi dobrém výkonu si ze severu Čech odvezli zasloužené vítězství 1:0. Pro Jihočechy byla výhra o to příjemnější, že přerušili téměř dvouletou sérii bez výhry na hřišti soupeřů. "Určitě jsem hrozně šťastný, že jsme v Teplicích vyhráli," řekl po skončení zápasu spokojený Tomáš Řepka, který se svým parťákem Romanem Lengyelem patřil k nejlepším hráčům na hřišti.
Tomáš Řepka

Pro Tomáše Řepku byl zápas v Teplicích specifický také tím, že se jednalo o jeho třísté ligové utkání v české nejvyšší soutěži. "Vůbec ale nějaké statistiky nesleduju a netušil jsem, že to pro mě byl třístý ligový zápas. O to je to lepší, že jsem odehrál jubilejní zápas a vyhráli jsme venku," usmál se stoper budějovického týmu. Tři stovky odehraných ligových zápasů odehraje v lize málokdo, přitom Tomáš Řepka stihl během své bohaté kariéry hrát ještě osm sezon v zahraničních klubech. "Přeci jen hraji fotbal na nejvyšší úrovni již dvacátou sezonu, tak nikoho ani nemůže překvapit, že jsem v české lize odehrál tolik zápasů. Každopádně je to ale příjemné číslo," dodal.

Obrana budějovického týmu v posledních dvou zápasech neinkasovala a i s touto skutečností panuje spokojenost. "Jsme rádi, že jsme v posledních zápasech nedostali gól. Po tom debaklu v Plzni jsme si sedli a řekli jsme si, že to takhle prostě dál nejde a že ty laciné góly už prostě dostávat nesmíme," řekl otevřeně Řepka, kterého hlavně potěšilo, že začal tým dobře bránit jako celek: "Řekli jsme si, že budeme hrát zápasy v obraně na nulu a když se nám pak třeba na hřišti soupeře podaří vstřelit gól, tak nám tyhle získané body hodně pomohou."

Po výhrách nad Hradcem a nad Teplicemi rozšířili Jihočeši svůj bodový zisk již na šestadvacet bodů a mílovými kroky se tak přiblížili k záchraně v nejvyšší soutěži. Tomáš Řepka ale rozhodně nedopustí, aby on a jeho spoluhráči usnuli před koncem sezony na vavřínech. "Do konce ligy je ještě šest kol a hraje se tak o spoustu bodů. Ještě není zdaleka konec, zachránění ještě nejsme. Nyní nás doma čeká Slavie a pokud bychom ten zápas zvládli, tak by to bylo určitě už veselejší," dodal na závěr.

Filip Rýdel

Velká spokojenost čišela také ze středopolaře Filipa Rýdela, který spolu s Petrem Javorkem úspěšně rozbíjel útočné choutky domácího celku. O příčinách vítězství na hřišti Teplic měl bezprostředně po skončení zápasu naprosto jasno. "Řekl bych, že jsme dneska výborně bránili. Chodili jsme také do rychlých brejků a jeden z nich jsme dokázali v prvním poločase dohrát a vstřelit z něj gól," popsal nejdůležitější poznatky ze zápasu čerstvě osmadvacetiletý záložník. Každý, kdo především ve druhém poločase očekával nějaký drtivý tlak domácího celku, musel být lehce překvapený. Teplice si za celý druhý poločas vytvořily pouze jedinou šanci a Jihočeši měli zápas pod kontrolou. "Navíc jsme měli i další šance a klidně jsme mohli přidat i další gól a mohli jsme vyhrát i více," všiml si Rýdel.

Dynamo na severu Čech vyhrálo díky brance Brazilce Sandra, minimálně stejný podíl na výhře měla ale právě i výborná defenzivní činnost týmu. "Do obrany jsme hráli výborně a Teplice jsme prakticky nepustili do žádné šance. Když už se ke střele domácí dostali, tak zakročil Michal Daněk. celkově jsme dnes odvedli dobrou práci," řekl spokojeně Rýdel.

Podobně jako Tomáš Řepka ale nechtěl dělat unáhlené závěry ohledně záchrany ligy pro České Budějovice. "Zachráněni ještě určitě nejsme. K takové té úplné jistotě budeme potřebovat ještě alespoň čtyři body. Každý bod z venku je plusový a obzvlášť dneska jsme hodně rádi, že jsme dokázali po těch téměř dvou letech vyhrát na hřišti soupeře," uzavřel Filip Rýdel.