Podal výkon správného kapitána a byl jednou z opor týmu. Petr Benát dovedl svůj tým k další domácí výhře, ačkoliv se znovu nevyvíjela lehce. Jihočeši rozhodli o třech bodech až v závěru, kdy se trefil kanonýr Richard Kalod. "Je škoda, že jsme neproměnili šance v úvodu druhé půle, zápase by se vyvíjel jinak. Ale zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli," říkal po utkání kapitán černobílých.

Bylo to pro vás s Opavou jedno z nejtěžších domácích utkání v sezoně?
Ano, zatím to byl pro nás doma nejtěžší soupeř. Viděli jsme je několikrát na videorozboru, hlavně ve druhém poločase ukázali svou kvalitu. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body.

Petr Benát v souboji

Opava se netají vysokými ambicemi. Dokázali jste v utkání, že máte na to porážet nejlepší týmy soutěže?
Podle mě může postoupit z prvních šesti týmů tabulky kdokoliv. Musím se opakovat, ale druhá liga je nesmírně vyrovnaná a příště nás tu může nachytat někdo jiný. Musíme se neustále koncentrovat, abychom se drželi s týmy v čele tabulky.

Dvakrát za sebou jste na venkovním hřišti podlehli silným soupeřům o gól. Je dobře, že vás to nevyvedlo z míry a doma jste znovu potvrdili neporazitelnost?
Samozřejmě. Zhodnotili jsme si utkání na Baníku i v Olomouci a shodli jsme se, že jsme tam neodehráli špatná utkání. Chtěli jsme odehrát utkání s čistým kontem, ale naštěstí se nám podařilo dvakrát skórovat.

Je škoda, že jste ve druhém poločasu soupeři neodskočili na rozdíl dvou branek?
Je, bavíme se o tom, abychom byli klidnější v zakončení. Kdybychom proměnili šance v úvodu druhého poločasu, bylo by utkání úplně jiné. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

V souboji o třetí místo Dynamo porazilo Opavu (5.10.2016)

Po většinu utkání bylo Dynamo lepší a proti třetímu celku tabulky získalo další domácí tři body. Do vedení se Jihočeši dostali díky přesné střele Romana Wermkeho, za Opavu srovnal Tomáš Jursa. Tři body vystřelil Dynamu sedm minut před koncem Richard Kalod, když si Opavští jeho střelu tečovali do vlastní branky.